opticalspy.com

Британські вчені встановили особу вуличного художника Бенксі

  За даними науковців, ним виявився Робін Ганнінгем родом із Бристоля

  Вчені Лондонського університету королеви Марії стверджують, що встановили особу вуличного художника Бенксі. Ним виявився Робін Ганнінгем з Бристоля. Водночас британські таблоїди це ім'я називають з 2008 року, пише Meduza.

  Для визначення особи стрітартера дослідники користувалися поліцейськими методами, зокрема географічним профілюванням. В основі методу лежить припущення про те, що злочинці скоюють правопорушення недалеко від місця проживання. Таким чином аналіз географії злочинів дозволяє визначити адресу підозрюваного чи принаймні виявити кілька можливих адрес.

  Вчені, які шукали Бенксі, аналізували 140 робіт у Лондоні й Бристолі, які ймовірно створив вуличний художник. Результати дослідження показали, що в Бристолі Бенксі малював графіті поряд з одним і тим же пабом, житловим будинком та ігровими майданчиками; в Лондоні малюнки з'являлися навколо трьох повторюваних адрес. Використовуючи інформацію з відкритих джерел, вчені дійшли висновку, що географія малюнків збігається з місцями, де жив або просто часто з'являвся Робін Ганнінгем.

  Видання Gizmodo зазначає, що обґрунтованість дослідження викликає серйозні запитання. По-перше, Бенксі не підписує свої роботи, відтак до вибірки могли потрапити твори, які йому не належать. По-друге, дослідники не враховували час появи картин, що також могло вплинути на точність результатів. По-третє, вченим так і не вдалося виключити місця появи малюнків, які не вкладалися в географію переміщень Ганнінгема. Зрештою, метод, на якому ґрунтується дослідження, викликає побоювання з огляду на порушення права на недоторканність приватного життя.

  Як повідомляв 5.ua, анонімний художник Бенксі намалював графіті в таборі мігрантів у французькому місті Кале. Він зобразив на стіні Стіва Джобса, що тримає в руці комп'ютер Apple і мішок з речами.

  Попередній матеріал
  У Бразилії затримали колишнього президента
  Наступний матеріал
  У Національній поліції кадровий голод – Деканоідзе
  Loading...