Болгарські вчені виступили проти скорочення фінансування науки

  Протест найосвіченіших. У Болгарії на вулиці вийшли вчені. Вони виступали проти зменшення державного фінансування науки.

  Усього у демонстрації взяли участь понад півтори тисячі людей. Вони обурені: у проекті бюджету на наступний рік влада хоче зменшити витрати на місцеву Академію наук. Вчені твердять: для нормальної роботи закладові потрібно близько 50-ти мільйонів євро на рік, тоді як урядовці готові виділити майже вдвічі менше. Це означає, що у науковців зменшиться заробітна плата. Бюджет на майбутній рік парламент має ухвалити вже за тиждень.

  Нікола Малиновський, професор інституту оптичних технологій: "Ми звертаємося до влади з проханням не зменшувати кошти, що виділяють на науку. Витрати на дослідницьку діяльність скорочують у країні вже два роки поспіль, і досі ми терпіли мовчки. Але усьому є межа. Зараз нас фактично заохочують полишити країну. Більшість учених досі тут - лише з почуття патріотизму".

  Лачезар Абрамов, науковець: "Науковці нечасто виступають проти політики влади. Але зараз ми бачимо, що уряд готовий просто зруйнувати усю інфраструктуру галузі, у якій ми працюємо. Наша демонстрація спрямована проти такої політики".

  Попередній матеріал
  Число жертв повені у Таїланді зросло до 529 осіб
  Наступний матеріал
  Лондонська поліція заарештувала близько 20 учасників вчорашніх акцій протесту
  Теги: