adme.ru

Біологи довели, що собаки вміють "зчитувати" людські емоції

Вчені знайшли докази того, що собаки можуть "читати" емоції своїх господарів.

Про свій експеримент біологи розповіли на сторінках журналу Biology Letters.

Це перша демонстрація здатності тварин інтерпретувати голос і вирази обличчя представників іншого біологічного виду - Homo sapiens. 

Учені провели досліди з 17 дорослими собаками різних порід - наскільки добре ті здатні "зчитувати" емоції за виразом обличчя і голоси людей та інших собак. Кожна тварина взяла участь у двох сеансах - по десять завдань у кожному. Тваринам показували екрани із зображеннями щасливих людей і собак або тих же істот у стані роздратування і злості.

Одночасно з демонстрацією картинок собакам програвали звуки - голоси сердитої або радісної людини (і собаки). Щоб виключити реакцію тварин на слова відомої їм англійської мови, запис голосу людини був зроблений португальською. 

У більшості дослідів - 67% - тварини набагато довше дивилися на зображення, якщо вираз обличчя (морди) на ньому збігався з вираженими в голосі емоціями. Ця закономірність не залежала від того, хто був представлений на екрані - людина чи собака, а також не залежала від статі людини.

Здатність читати наміри і почуття за обличчям є важливою підмогою для виживання. Чим краще собака вміє це робити, тим вище його шанси отримати від людини захист, житло та їжу. Вчені вважають, що селекційне розведення - виведення нових порід - мало стимулювати розвиток цієї здатності в популяції собак. Раніше цю здатність відзначали тільки серед приматів. За інформацією видання, у 2015 році біологи також з'ясували, що тісний контакт між собакою і людиною забезпечується «гормоном любові» окситоцином.

Як повідомляв 5.ua, у жовтні 2015 року вчені визначили куточок світу, де люди вперше одомашнили псів.

Попередній матеріал
В Австралії третю добу горять 150 тисяч покришок
Наступний матеріал
Підсумки зустрічі Тристоронньої контактної групи: новий режим тиші та обмін заручниками
Теги:
Loading...