vincent.callebaut.org

Бельгійський архітектор спроектував житло для переселення людей в океани

  Архітектор із Бельгії Венсан Кальбо розробив проект майбутніх поселень на воді, оскільки вважає, що в 2050 році люди почнуть облаштовувати морський простір для життя.

  Проект має назву Aequorea на честь медузи Аквореї, оскільки дизайн будівлі справді візуально нагадує цю тварину, повідомляє видання Discovery News.

  Спроектовані Кальбо будинки містять не лише квартири, а й офіси, лабораторії та зони для ведення органічного сільського господарства та виробництва їжі.

  Венсан Кальбо розповідає про проект через лист вигаданого юнака на ім'я Океан. У листі мовиться, що "щупальці" Aequorea дозволяють будівлі плавати, а також виробляти енергію. Матеріали, отримані шляхом переробки відходів, використовуватимуться для будівництва "медузи". Автор листа стверджує, що будівля досить стійка, щоб протистояти штормам і мінімізувати загрозу морської хвороби серед мешканців.

  За ідеєю архітектора, у мешканців таких поселень будуть маски із зябрами, щоб дихати під водою, і плавальні костюми, що нагадуватимуть шкіру дельфінів. Мешканці Aequorea харчуватимуться дарами моря і використовуватимуть лише біопаливо. Для реалізації такого проекту потрібно приблизно $2,94 млрд. 

  Відомо, що Венсан Кальбо - послідовник так званої "паперової архітектури". Це не прикладне проектування, це мистецтво утопії, спроба передбачити образ будівель майбутнього. Жанр зародився ще у XVIII столітті. Так, архітектори, працюючи в цьому жанрі, проектують утопічні будинки на стику біотехнологій і власне архітектури. 

  Як повідомляв 5.ua, над Лондоном може "вирости" друге місто. Архітектор Клайв Вілкінсон придумав спосіб, як розширити офісні площі у Лондоні.

  Попередній матеріал
  Санкції діють, оскільки Росія почала використовувати різні важелі впливу всередині ЄС, щоб їх відмінити - експерт
  Наступний матеріал
  За час проведення АТО на Сході України загинули 67 українських прикордонників - ДПСУ