dt.ua

Бельгійський археолог удруге знайшов найдовший давньоєгипетський манускрипт

  Вік рукопису складає більше чотирьох тисяч років.

  Сувій виявили в бібліотеці Єгипетського музею в Каїрі серед нерозібраних архівів, повідомляє "Дзеркало тижня". Це двосторонній шкіряний сувій довжиною більше 2,5 метрів, а його вік складає більше чотирьох тис. років.

  Манускрипт знайшли незадовго до початку Другої світової війни і передали музею. Після того його "перепоховали" в архівах музею і до сьогоднішнього дня про нього не згадували. У манускрипті містяться тексти та зображення "Книги двох Шляхів" початку Середнього царства. "Книга двох Шляхів" передувала появі "Книги Мертвих", що з'явилася вже в Новому Царстві. Зображення і тексти у ній розповідали про загробний світ і лежали в основі багатьох поховальних ритуалів.

  За словами бельгійського археолога, знайдений манускрипт може виявитися одним із оригінальних джерел "Книги двох Шляхів". За попереднім датуванням він виявився трохи старшим за саркофаги з ель-Берше, де ці тексти були виявлені вперше. На підтримку цієї версії говорить і те, що сувій був зроблений зі шкіри, яка вище цінувалася в той час в Єгипті як матеріал для написання, ніж папірус. Завдяки сухому клімату в Єгипті папіруси дуже добре збереглися і дійшли до наших днів, тоді як пергаменти (або їх більш примітивні попередники), хоч і були важливіші, здебільшого зникли. Серед збережених манускриптів того ж віку, що і знайдений текст, відомо ще шість, всі вони записані на папірусах.

  Як повідомляв 5.ua, 11 серпня 2015 року британський археолог заявив, що розгадав таємницю поховання Нефертіті і що останки цариці Нефертіті можуть покоїтися в похоронній камері, до якої ведуть замуровані проходи в гробниці її сина, фараона Тутанхамона.

  Попередній матеріал
  Експерт назвав політичні сили в Україні, які фінансуються Москвою
  Наступний матеріал
  Здійснювати тиск на детективів Антикорупційного бюро буде практично неможливо – Лукасевич
  Теги:
  Loading...