vi.ill.in.ua

Бельгійські вчені довели залежність розумових здібностей від пори року

  Результати тестів не залежали від пори року, однак ресурси мозку, використані для їх проходження, виявилися різними

  Вчені стверджують, що певні пізнавальні функції мозку змінюються залежно від пори року. Свої висновки вони представили на сторінках журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

  Хоча перепади настрою нейрофізіологи вже пов'язали з сезонними зрушеннями, про вплив пір року на інші функції мозку донедавна мало що було відомо. Щоб прояснити це питання, Крістель Майер з Льежского університету у Бельгії і її колеги вимірювали когнітивні функції 28 добровольців взимку, навесні, влітку і восени. Під час кожного сезону випробовувані проводили чотири з половиною дні в лабораторії, позбавлені доступу до зовнішнього світу. 

  Після закінчення кожного випробувального періоду увагу і здатність до цілеспрямованої діяльності перевірялося в двох тестах, і одночасно активність мозку вимірювалася за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії. 

  Активність мозку, пов'язана зі стійким увагою, виявилася максимальною в червні, в районі літнього сонцестояння, а мінімальної - в точці зимового сонцестояння. Навпаки, навантаження, пов'язане з короткочасною пам'яттю, досягала пікових значень восени і гранично знижувалася до дня весняного рівнодення.

  За словами авторів дослідження, ці зрушення ніяк не корелюють з гормональними ритмами (наприклад, з вироблення мелатоніну) і зі ступенем сонливості в різні пори року. Вчені наполягають на тому, що сезонні біоритми потрібно вивчати поряд з добовими.

  Як повідомляв 5.ua, німецькі вчені з'ясували, що в обчисленнях подумки насправді задіюються одразу дві півкулі мозку.

  Попередній матеріал
  За фактом викриття матеріалів у російських офіцерів СЦКК відкрито кримінальне провадження щодо сприяння тероризму - Грицак
  Наступний матеріал
  Мотузяник: Минула доба в зоні АТО обійшлася без втрат, окупанти продовжують застосовувати важке озброєння
  Loading...

  Учені з'ясували, що старші діти в середньому розумніші, а молодші здоровіші

  Apple та Samsung підготували випуск "розумних" годинників

  Штучний інтелект не пройшов дитячий IQ-тест

  В Оксфордському університеті зацікавилися дівчиною, інтелект якої перевищує IQ Ейнштейна та Гокінга