5.ua

Австралійські науковці відновлюють популяцію зниклого виду мишей

  Сто років цього виду не було в дикій природі. Аби вид знову не зник, за ним спостерігають спеціальною системою стеження.

  Взагалі, проблема відновлення зниклих видів – для вчених цікавий виклик. Сучасні технології дозволяють робити ледь не дива. Але перед тим, як братися за шаблезубих тигрів, тренуються на мишах.

  «Новоголландська миша» – саме так називається цей рідкісний вид гризунів, що зник з поля зору вчених майже на сторіччя. Чи не єдині екземпляри плекали у спеціальних заповідниках Австралії, і лише зараз випускають у дику природу.

  Дон Флетчер, еколог: «Наша мета – вставити втрачену ланку у складний механізм екосистеми».

  Фред Форд, біолог: «Ці миші дуже схожі на домашніх мишей. Роблять те ж саме, що й вони – багато їдять».

  Перші півсотні мишей ретельно готували до життя на волі. Перш за все – годували тим харчем, який гризуни зможуть здобути у лісі. Хоч і вболіваючи за своїх підопічних, екологи не приховують: одна з важливих ролей цих гризунів у ланцюжку екосистеми – самим стати харчем для інших птахів чи тварин. Щоправда, щоби з’їсти – їх іще треба наздогнати, жартують біологи.

  Деніел Ґовленд, біолог: «Щойно цих тваринок випустять - вони ноги в руки і уже будуть далеко звідси».

  «Новоголландські миші» були поширені лише у трьох штатах Австралії – Вікторія, Новий Південний Уельс і Тасманія. Зараз їх розводять у спеціальному столичному регіоні неподалік Канберри. Навіть тут хвостаті без нагляду не залишаться. Їх забезпечили спеціальними найновішими системами стеження. У дику природу вони повертаються в нашийниках із надлегкими антенами.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Києві зріє штурм ще однієї рейдерської забудови (оновлено)
  Наступний матеріал
  Ясіра Арафата отруїли полонієм,- вдова політика
  Теги:
  Loading...