Фото nytimes.com

Американський фізик вперше в історії створив "однакові" сніжинки

  Американський фізик спростував відомий вислів про те, що не буває двох однакових сніжинок - він навчився вирощувати їх в лабораторних умовах.

  Про це повідомляє The New York Times.

  Кеннет Ліббрехт, фізик із Каліфорнійського технологічного інституту, прибрав природну варіативність з процесу створення сніжинок. Зазвичай під час падіння на землю кожен рух змінює їх унікальну симетрію, проте при вирощуванні в лабораторії ці фактори відсутні.

  За інформацією видання, у серпні 2015 Ліббрехт помістив два крижані кристали поруч один з одним і створив однакові умови для їх росту. У результаті, за висловом самого вченого, вийшли "однояйцеві близнюки" - не однакові з точністю до молекули, але максимально подібні. "Ми не порушили жодного закону фізики. Ми лише знайшли лазівку", - зазначив Ліббрехт. За його словами, на вирощування одного об'єкта йде від 15 хвилин до години.

  Також фізик виявив, що лабораторні сніжинки не просто розростаються по поверхні скла. Їх зростання швидше нагадує розвиток грибів - нитки і вузлики, що підтримують плоскі крижані підстави. Про те, яку користь можуть принести результати дослідження, видання не повідомляє. 

  Як повідомляв 5.ua, 17 січня 2016 року японські вчені оживили тихоходок, що перебували у заморозці 30 років.

  Попередній матеріал
  На сьогодні альтернативи Мінським угодам немає - експерт
  Наступний матеріал
  В Америці поширюється небезпечний вірус Зіка

  У американського астронавта у відкритому космосі в шоломі з’явилась вода

  Фізики прогнозують існування "танцюючого" кристала