bbc.com

Американські вчені з'ясували, що низька фізична активність призводить до зменшення об'єму мозку

  Експеримент тривав більше 20 років

  Результати дослідження американських фахівців були опубліковані у виданні Neurology.

  Як виявили вчені, низька фізична активність у середньому віці приховує в собі додаткові ризики. Вона може призвести до зменшення обсягу головного мозку приблизно через 20 років. "У нашому дослідженні ми виявили пряму кореляцію між низькою фізичною активністю і зменшенням об'єму мозку через десять років, що вказує на його прискорене старіння", - розповіла Ніколь Спартан, яка представляє Бостонський університет.

  За інформацією видання, в дослідженні взяли участь понад 1,5 тис. осіб, середній вік яких склав 40 років. У цих людей не було ознак набутого недоумства або захворювань серця. Стан учасників експерименту перевірили через 20 років. Вчені використовували магнітно-резонансну томографію головного мозку, а крім того, провели заміри показників фізичної активності. Таким чином, дослідникам вдалося оцінити обсяги головного мозку учасників експерименту, а також їхній загальний фізичний стан.
   
  Як виявилося, люди з поганою фізичною підготовкою мали і менший, порівняно з активнішими учасниками експерименту, об'єм головного мозку. Тепер вчені мають відповісти на всі запитання, пов'язані з цим явищем. А поки що вони рекомендують більше рухатися, зокрема, в середньому віці, щоб уберегти свій мозок.

  Як повідомляв 5.ua, німецькі вчені з'ясували, що в обчисленнях подумки задіюються одразу дві півкулі мозку.

  Попередній матеріал
  Зустріч голів МЗС "нормандської четвірки" відбудеться у суботу в Мюнхені
  Наступний матеріал
  10% українців позитивно ставляться до Путіна - представник соцслужби
  Loading...

  Бразилець зіграв на гітарі під час операції на головному мозку

  Два гравці в американський футбол заповіли мозок медицині

  В Оксфордському університеті зацікавилися дівчиною, інтелект якої перевищує IQ Ейнштейна та Гокінга