lenta.ru

Американські вчені довели, що земні мікроби здатні вижити на Марсі

  Науковці з США дослідили, що деякі земні метаногенні мікроби можуть вижити при тиску повітря, яке в сотні разів є нижчим земного.

  Про це повідомила прес-служба університету Арканзасу в США, пише inforesist.org.

  Як зазначає видання, учені прийшли до висновку, що метаногенні мікроби якнайкраще підходять для  ролі перших представників життя на Марсі.

  "Ці організми є ідеальними кандидатами на роль перших представників життя на Марсі. Всі метаногенні види архей вижили після переїзду в умови низького тиску, і продовжили виділяти метан після кожного експерименту і переїзду з одного середовища в іншу. Наша робота є великим кроком вперед у справі перевірки того, чи існують подібні мікроорганізми на Марсі чи можуть вони там існувати", - заявила Ребекка Микол з університету Арканзасу.

  Зазначається, що протягом останніх років науковці ведуть активну дискусію на предмет того, чи існують мікроби в приповерхневих шарах ґрунту Марса. У свою чергу, Ребекка Микол та її колеги за допомогою екпериментів змогли довести, що мікроскопічне життя може існувати на Марсі.

  Так, під час дослідів вони перевіряли, чи зможуть мікроби пережити різкі перепади температур і цикли замерзання і відтаювання. Результати показали, що мікроби не тільки вижили на Марсі, а й продовжували нормально переробляти живильні речовини і виділяти метан, а отже повністю пристосувалися до життя в нових умовах.

  Як повідомляв "5 канал", вчені NASA запевняли, що життя на Марсі немає. Хімічна лабораторія апарата, який працює на Червоній Планеті, виявила в атмосфері у шість разів менше метану, ніж припускали науковці.

  Попередній матеріал
  Російська прокуратура перевіряє єврейські релігійні книги на екстремізм
  Наступний матеріал
  Керівництво ЄС не вважає доцільним бойкотувати ЧС-2018 в Росії
  Теги:
  Loading...

  У США знайшли інопланетний мікроб

  Вчені виявили зірку-брата Сонця

  Вчені виявили найвіддаленішу карликову планету Сонячної системи