NASA

Американські вчені дослідили придатність для життя океану на супутнику Сатурна Енцеладі

  Океан Енцелада вважається одним із основних претендентів на існування позаземного життя в Сонячній системі

  Американський астрофізик Крістофер Глейн і його колеги оцінили рН води, яка гейзерами виривається з-під поверхні океану на супутнику Сатурна Енцеладі, повідомляє Naked Science.

  За задумом вчені мали встановити, чи можливе зародження життя в океані, який вважається одним з основних претендентів на існування позаземного життя в Сонячній системі. У своїх дослідженнях науковці використовували дані про викиди неорганічних форм вуглецю і розчиненого вуглекислого газу, які були надані космічною станцією Cassini, щоб з'ясувати вміст солей і кислотність середовища в океані Енцелада. За їхніми даними, ця рідина, як і вода земних океанів, містить хлорид натрію і карбонати, однак рН її виражено лужна і становить 11-12, як у мильної води. Лужна сторона рН цього середовища, на думку вчених, зсувається завдяки геологічним процесам серпентинизації, що протікає біля дна. Багаті на магній і залізо мінерали під великим тиском і при високих температурах перетворюються на глини, насичуючи воду лужними іонами.

  Те саме, хоча й в обмежених масштабах, відбувається й на Землі поблизу "чорних курців" (гідротермальні джерела в рифтових зонах світового океану, вода яких насичена сполуками металів та сірки, а тому має чорний колір) біля дна океану. Ці процеси насичують воду і молекулярним воднем, який може залучатися в цілий ряд реакцій, що призводять до появи органічних речовин.

  Як повідомляв 5.ua, у травні 2015 року американські та канадські планетологи дійшли висновку, що на супутнику Сатурна можливе зародження життя. Зауважимо, що для пошуку життя на супутнику Сатурна планують запустити дві нові місії.

  Попередній матеріал
  Гройсман: Консультації політиків щодо так званої урядової кризи продовжаться цього тижня
  Наступний матеріал
  У Сіетлі відкрили українське консульство
  Теги:
  Loading...

  У NASA оприлюднили нове зображення двох супутників Сатурна - Діони та Енцелада

  NASA опублікувало фотографії супутника Сатурна

  NASA показало тріщини на поверхні одного з супутників Сатурна

  Cтанція Cassini зробила фотографію Сатурна і його кілець

  Астрономи дізналися, чому виникають гейзери на одному з супутників Сатурна

  5 канал - трансляція наживо