airbus.com

Airbus запатентував літак зі зйомними кабінами

  Знімні модулі дозволять прискорити пассажиро- і вантажообіг в аеропортах та суттєво скоротити час простою літаків.

  24 листопада Бюро патентів і торгових марок США видало європейському авіабудівному концерну Airbus патент на літак зі знімними кабінами. Особливістю цього судна є кріплення знімної капсули з пасажирським салоном і вантажним відсіком. За оцінкою концерну, така капсула дозволить прискорити пасажиро- і вантажообіг в аеропортах та суттєво скоротити час простою літаків, пише N+1.

  Згідно із задумом розробників, на землі капсула буде частиною терміналу аеропорту. Ще до прибуття літака в неї завантажать багаж, а пасажири займуть свої місця. Коли літак прилетить в аеропорт, спеціальний кран зніме з нього капсулу з пасажирами і встановить замість неї нову. Відразу після цього літак зможе знову злетіти. Таким чином значно скоротиться час, протягом якого літак перебуває на землі.

  Аеропорт, в якому працюватимуть такі літаки, передбачається зробити у вигляді кільця на опорах. Завантаження й розвантаження капсул буде карусельного штибу, ймовірно, з переміщенням кранів за годинниковою стрілкою – один знімає капсулу і відвозить її в термінал прильоту, а інший – встановлює нову на літак.

  Видання зазначає, що запатентована Airbus схема не відповідає нинішнім правилам безпеки польотів і авіаційних пасажирських перевезень. Наприклад, після кожного польоту літак повинен проходити технічну перевірку й огляду, перш ніж вирушить у наступний рейс. Крім того, йому потрібно дозаправка паливом, що також потребує певного часу.

  Також для реалізації нової системи Airbus доведеться пройти складну процедуру сертифікації літака нового типу. Для цього, зокрема, доведеться провести низку складних випробувань, щоб довести, що знімна капсула не може випадково відокремитися від літального апарату в повітрі.

  Як повиідомляв 5.ua, вчені розробили на замовлення Єврокомісії спеціальний чохол, що захистить цивільні літаки від наслідків вибуху бомби.

  Попередній матеріал
  Банкір із бізнес-групи Азарова вистрибнув з вікна – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Москва скасувала російсько-турецький саміт, який мав відбутися в Петербурзі