22 липня - затемнення Сонця

  Індія стане першою країною, що побачить найтриваліше затемнення Сонця у цьому столітті. Тамтешні астрологи попереджають світ про небезпечний вплив цього явища: радять молитися і не виходити з дому без потреби. Але більшість не вірить у забобони. Індійці і численні туристи збираються спостерігати затемнення не лише з землі, але й з літака в небі. Науковці ж із цілого світу з`їжджаються до Китаю. У тамтешній обсерваторії вони споглядатимуть сонячну корону майже шість хвилин, саме стільки триватиме природне диво. Китайське телебачення транслюватиме затемнення наживо.

  Кому наука, а кому й забобони. Індійські астрологи запевняють: затемнення Сонця віщує лихо не лише Індії, але й цілому світові. Щоб уникнути неприємностей, треба сидіти удома і молитися Богові. Також намагатись не торкатися гострих предметів. Згідно з давніми віруваннями, затемнення спричиняє боротьба двох злих божеств, які змагаються за сонце.

  Кахня Махарай, астролог: "Під час сонячного затемнення кожен повинен молитися своїм богам. Щоб уникнути шкідливого впливу цього явища, треба співати мантри. Це затемнення - найтриваліше у цьому столітті, і вплине не лише на Індію, але й на увесь світ, привнесе зміни у соціальний, фінансовий та політичний лад".

  Та більшість людей вірять не в астрологію, а у астрономію. Точна наука пояснює сонячне затемнення просто: це час, коли Місяць стає між Землею та Сонцем, і на короткий час закриває світило собою.

  Цього разу затемнення - найтриваліше за останнє століття. Воно триватиме шість хвилин і 39 секунд. Попереднє, у серпні 2008-го було втричі коротше.

  Використати унікальну нагоду збираються понад двохсот науковців із кількох десятків країн. Їдуть вони не до Індії, а доу Китаю, де затемнення буде видно найкраще. Кажуть, спостереження відкриють нові дані астрономам. Зокрема, про сонячну корону. Цей білий німб довкола місяця має окружність майже мільйон кілометрів.

  Ванґ Їня, асистент директора планетарію у Пекіні: "У виставковій залі, присвяченій сонцю, ми зробимо проекцію світила з телескопа на майже двометровий екран. Однак це приміщення дуже маленьке. Тому закликаю наших гостей прийти і подивитися затемнення на площі перед планетарієм. Наші спеціальні інструктори вчитимуть людей, як користуватися захисними фільтрами".

  Затемнення 22-го липня зможуть побачити лише мешканці азійських країн. Зокрема Індії, Непалу М`янми, Бангладеша, Бутану, Китаю та Японії. В Європі під час природного дива пануватиме ніч. Зокрема, українці найтривалішого у 21 столітті сонячного затемнення - не побачать. Бо на той час в Україні буде лише 4-та ранку. Втім, медики попереджають - незважаючи на це, люди, які мають проблеми з серцем, відчують затемнення  повною мірою - очікують на магнітні бурі.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  ВООЗ: За цей місяць від свинячого грипу померло понад 300 осіб
  Наступний матеріал
  100% спосіб оскаржити "листи щастя" ДАІ,- юристи
  Теги:
  Loading...