Якщо людина погрожує полісмену холодною зброєю, у нього є право застосування вогнепальної – Речинський

Людина, що погрожує полісмену будь-якою зброєю, вже опиняється поза законом.

Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив Станіслав Речинський, радник Міністра внутрішніх справ України.

"Те, як поліцейські (на відомому відеоролику – ред.) на вокзалі за допомогою кийків обеззброїли озброєну ножем людину – це було законно, і це було м'яко, тому що людина зі зброєю проти поліцейського – вона поза законом, і правоохоронець має право застосувати вогнепальну зброю. Після того як поліцейські в цієї людини забрали ніж, жодного удару не було. Це дуже відрізняється від практики того ж "Беркуту" під час Майдану. Щоб вилучити ніж, було застосовано удари лише по кінцівках, просто щоб обеззброїти людину. Це не удари через садизм, а за умов необхідності", - каже Речинський.

За його словами, іноді можна помітити, що поліцейські почуваються трохи невпевнено, але це – через недосвідченість, і є даниною початковому етапу роботи.

"Це безумовно, тому що одна справа -  це навчання, інша – вихід на вулиці. І тепер це буде кожен день,і не всі їх будуть зустрічати з посмішками. Це і побутові конфлікти, і злочини. Хлопці і дівчата будуть на передньому плані. Їх ніхто не кине, вони будуть проходити перепідготовку, будуть отримувати відповіді на свої питання, бо це важка робота – не тільки з точки зору небезпеки, але і психологічного навантаження, емоційного згоряння", - твердить радник.

Попередній матеріал
У Маріуполі СБУ затримала "лейтенанта поліції ДНР"
Наступний матеріал
Олександр Пасхавер: Реформи - це війна, і рішучість має бути того ж рівня