Радник Авакова: Поліція у нас красива, європейська, а от країна – ще ні

Нова патрульна поліція демонструє нові стандарти роботи, які є вельми незвичні для України як пострадянської держави.

Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив Станіслав Речинський, радник Міністра внутрішніх справ України.

"Це взагалі зовсім інша генерація. Ми жили до 4 липня ще у "совковій" традиції, коли міліціонер розглядав громадянина як наглядач – зека. Це давня традиція, ще зі сталінських часів. Тепер людина у формі, поліцейський, має перш за все допомагати і наводити лад", - каже Речинський.

За його словами, останній інцидент на Майдані Незалежності є прикладом роботи нової поліції.

"У нової поліції є своя ініціатива. От вони бачать, що якісь люди, що схожі на безхатченків, збирають гроші, під виглядом волонтерів, при тому, що серед полісменів теж є "АТОшники", і волонтери, от вони бачать, що це не волонтери, а шахраї. І поводять себе тактовно, але неухильно. І це реальність. Так, поліція красива, європейська, але ми ще країна – не європейська, і їм (поліцейським – ред.) доведеться щоденно по вуха занурюватися в цей бруд, смерть, кров, оцієї вуличної, найбільш страшної злочинності", - твердить радник міністра.

Нагадаємо, нещодавно в мережі Інтернет з'явилося відео, на якому поліцейські намагаються розібратися з тим, чи законно група людей, схожа на волонтерів, збирає гроші на Майдані, і чи все в порядку з документами. У відповідь правоохоронці отримують погрози, лайку і навіть натяк на хабар.

Попередній матеріал
З Луцька півсотні прикордонників та добровольців відправилися в зону АТО
Наступний матеріал
Волонтери забезпечили лікарню Сєвєродонецька новим обладнанням