Павло Жебрівський
5.ua

Жебрівський: законних підстав для скасування місцевих виборів у Маріуполі немає

  Донецька облдержадміністрація не бачить законних підстав для звернення до ЦВК з пропозицією про скасування місцевих виборів 25 жовтня у Маріуполі.

  Про це йдеться у заяві голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, оприлюдненій на сайті Донецької ОДА.

  "Після обстрілів житлового будинку з гранатомета, що сталися дві доби тому, постало питання про можливе скасування виборів у Маріуполі. На щастя, за останню добу суттєвих порушень безпеки в місті не зафіксовано. Тому Донецька облдержадміністрація на сьогодні не бачить законних підстав, якраз у частині безпеки, для звернення до ЦВК з пропозицією про скасування виборів у Маріуполі", - зазначив він.

  Жебрівський зауважив, що органи внутрішніх справ, Нацгвардія, міліцейські підрозділи, СБУ приведені в підвищений стан готовості. Правоохоронці несуть цілодобове патрулювання, щоб убезпечити громадян від проявів агресії, порушень громадського порядку та виборчого законодавства. 

  За словами очільника області, натомість є чимало питань правового характеру до рішень маріупольської ТВК. Вони стосуються розташування комісії на території приватної компанії, яка виставляє свого кандидата на посаду міського голови, друку бюлетенів цією ж компанією.

  "Скасування таких рішень належить до компетенції ЦВК або суду. Жодними інструментами впливу на ці інстанції Донецька обласна військово-цивільна адміністрація не володіє. Якщо політичні сили, кандидати на посаду міського голови Маріуполя не погоджуються з рішеннями ТВК, вони можуть оскаржити їх у судовому порядку", -  нагадав Жебрівський.

  Нагадаємо, вчора, 19 жовтня, голова Донецької ОДА Павло Жебрівський припустив, що місцеві вибори у Маріуполі Донецької області можуть бути скасовані.

  Попередній матеріал
  У Маріуполі біля мосту знайдено пакет з гранатами - МВС
  Наступний матеріал
  Генпрокуратура не має відомостей, про які говорив Наливайченко, щодо причетності ФСБ до розстрілів на Майдані