Яценюк 5.ua

Яценюк: Після впровадження конституційних змін відбудуться нові місцеві вибори

  Після набуття чинності змінами до Конституції, що передбачають децентралізацію влади, в Україні буде проведено нові місцеві вибори.

  Як повідомляє Інтерфакс-Україна, про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на колегії Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 23 липня. "Після набуття чинності конституційними змінами у нас буде знову проведено вибори до органів місцевого самоврядування, оскільки такі конституційні зміни наділяють зовсім іншими повноваженнями територіальні громади", - сказав він.

  На думку прем'єра, у найближчі два роки влада має підготуватися до переходу на нову систему управління державою. Яценюк зазначив, що в новій системі державного управління для пересічного громадянина набагато більшого значення набудуть саме місцеві органи влади, а не центральні. Прем'єр наголосив, що кожний громадянин повинен буде знати, що міський голова, керівник виконавчого органу та місцевий депутат, за яких він голосував, несуть перед ним відповідальність.

  За словами Яценюка, в повноваженнях центральної влади залишаться питання національної безпеки та оборони, правоохоронної системи, суду, міжнародної діяльності.

  Як повідомляв 5.ua, 16 липня Верховна Рада проголосувала за постанову про направлення до Конституційного Суду України президентського законопроекту про внесення змін до Основного закону.

  Попередній матеріал
  Столична влада заборонила будівництво біля діючого ядерного реактора в Києві
  Наступний матеріал
  МЗС уточнило дані щодо кількості загиблих українських громадян у Польщі