ua.golos.ua

Вирішити проблему з проведенням місцевих виборів в Маріуполі і Красноармійську може тільки парламент - голова ЦВК

  Для проведення місцевих виборів в Маріуполі і Красноармійську Верховна Рада повинна прийняти окремий закон, вважає голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

  Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

  25 жовтня Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський провів робочу зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в Україні паном Романом Ващуком та Надзвичайним та Повноважним Послом Великої Британії в Україні Джудіт Гоф.

  "Під час зустрічі Охендовський зазначив, що для ЦВК з самого початку виборчого процесу було принципово важливо організувати вибори в Маріуполі, враховуючи, що він є найбільшим за кількістю виборців з усіх міст Донбасу, які перебувають під контролем законно обраної української влади та у яких діє правопорядок, встановлений Конституцією України та законами України. Зрив голосування у Маріуполі та Красноармійську Голова ЦВК пояснив системною протизаконною бездіяльністю окремих членів Маріупольської міської та Красноармійської міської виборчих комісій, які відмовилися передати виборчі бюлетені 213 дільничним виборчим комісіям у Маріуполі та 37 ДВК у Красноармійську. При цьому законність рішення щодо друку виборчих бюлетенів для голосування в місті Маріуполі була встановлена не тільки Центральною виборчою комісією, а і рішенням суду, яке набрало законної сили", - йдеться у повідомленні.

  Як зауважив Охендовський, голосування на виборах Маріупольської міської ради та Маріупольського міського голови, а також міської ради та міського голови Красноармійська 25 жовтня, на жаль, відбутися не зможе. Способу дій виборчих комісій у подібних ситуаціях закон про місцеві вибори не передбачає. Отже, тільки Верховна Рада України повинна створити спеціальний юридичний механізм, щоб дати виборцям Маріуполя та Красноармійська можливість реалізувати їхні виборчі права. "Будь-який виборчий процес, який вже розпочався, обов'язково повинен завершитися голосуванням і встановленням результатів виборів. Зрив голосування внаслідок протиправної бездіяльності окремих членів міських виборчих комісій не змінив юридичного статусу кандидатів, які були висунуті на відповідних виборах. У свою чергу відсутня і юридична можливість завершити розпочаті виборчі процеси без проведення голосування та встановлення результатів виборів ", – додав він.

  Нагадаємо, Володимир Гройсман повідомив, що Верховна Рада максимально швидко ухвалить рішення про повторні вибори в Маріуполі і Красноармійську.

  Попередній матеріал
  КВУ повідомляє про понад 1,5 тис. порушень на місцевих виборах
  Наступний матеріал
  Міна уповільненої дії в Маріуполі була закладена ще в ході виборчої кампанії – КВУ