5 канал

Вибори на Донбасі можуть відбутися у квітні наступного року – Луценко

  Вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можуть відбутися у квітні 2016 року. Принаймні, такий прогноз оголосив лідер фракції Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко.

  Народний депутат зауважив, що для проведення виборів на cході країни потрібно виконати низку умов, зокрема звільнити Донбас від російських окупантів. Потому внести зміни до вітчизняного законодавства. І лише після цього - за стандартами ОБСЄ, коли мине 90 днів, можна буде організувати волевиявлення.

  "Чотири умови: присутність українських ЗМІ; реєстрація українським ЦВК учасників виключно українських партій; створення виборчих комісій українськими партіями; голосування біженців за місцем нинішнього проживання - це є критерії ОБСЄ, обов’язкові для легітимних виборів", - заявив Луценко.

  "Вибори теоретично можуть відбутися у разі виведення окупаційних військ і складання зброї сепаратистами, а також прийняття Верховною Радою конституції і закону - приблизно в квітні місяці", - зазначив політик.

  Раніше спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік заявив, що особливий закон про місцеві вибори дасть можливість провести вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей в повній відповідності з Мінськими домовленостями.

  Попередній матеріал
  На Донбасі ОБСЄ протягом двох діб має перевірити відсутність танків на позиціях обох сторін
  Наступний матеріал
  Каленюк: До кандидатів в антикорупційну прокуратуру необхідно скасувати вимогу щодо 5-річного досвіду роботи у прокуратурі