5.ua

Виборчий закон потрібно чимшвидше змінювати і не ігнорувати волю громадськості та експертів – Магера

Представник ЦВК сподівається, що парламент не буде собі "набивати повторну гулю на лобі", а все-таки залучить експертів і напрацює якісний закон у майбутньому.

Про таке під час телемарафону "Україна понад усе"в ефірі "5 каналу" заявив заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера.

"Як говорив про те, що це найгірший з усіх виборчих законів, зокрема і відносно тих, які стосувалися проведення місцевих виборів в Україні. Частина людей у це вірила, частина хотіла подивитись, як це закон запрацює. Зараз ми усі побачили, що таке цей закон про місцеві вибори, і що означає готувати такий закон, ігноруючи волю громадськості, ігноруючи волю експертів, представників таких організацій як "Опора", КВУ, Інститут виборчого права і так далі. Тому я думаю, що парламент не буде собі набивати повторну гулю на лобі, а все-таки залучить експертів і напрацює хороший, якісний закон у майбутньому".

"На жаль, сама виборча система, яка закладена в законі про місцеві вибори, вона створила дуже багато ризиків. Це і територіальні виборчі округи в умовах пропорційної системи фактично її перетворюють на приховану мажоритарну, адже сама мажоритарна система – вона містить свої переваги і свої ризики, а тут ми бачимо дуже багато проблем. Узагальнюючий висновок мій такий, що цей закон треба міняти і чимшвидше, щоб наступні місцеві вибори у нас продили по новому якісному закону, а можливо уже за новим Виборчим кодексом, про який говорить голова Верховної ради Володимир Гройсман".

Попередній матеріал
Стали відомі переможці на виборах у Запоріжжі, Чернівцях, Луцьку і Сумах
Наступний матеріал
Хурделиця у Волновасі: на Донеччині випав перший у цьому році сніг