рада 5.ua

Верховна Рада ухвалила закон про місцеві вибори

  У місцевих виборах в Україні не зможуть брати участь блоки, голосування не відбудуться на окупованих територіях.

  Верховна Рада прийняла новий закон про місцеві вибори, які повинні проходити за пропорційною системою, а сільських та селищних рад – за мажоритарною системою, повідомляє "Інтерфакс-Україна". Закон у другому читанні та в цілому підтримали 257 народних депутатів.

  Голова комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя Руслан Князевич з трибуни парламенту озвучив основні положення, які були погоджені Радою коаліції, підтримані комітетом і враховані в остаточній версії документа. У фінальному тексті врахували пропозицію про виключення блоків з переліку суб'єктів виборчого процесу, однак "домовлено щодо закріплення в так званій закритій частині списку по одному лідеру цього виборчого списку".

  Руслан Князевич також заявив, що в перехідних положеннях закону усталено, що вибори до місцевих рад Криму і деяких районів Донецької та Луганської областей, призначені на 25 жовтня, не проводяться "у зв'язку із здійсненням Російською Федерацією тимчасової окупації і збройної агресії проти України і неможливістю забезпечити дотримання стандартів проведення виборів ОБСЄ". Згодом перелік адміністративних і територіальних одиниць, де не відбудуться місцеві вибори, Верховна Рада визначить постановою про призначення відповідних місцевих виборів. Порядок використання політичної реклами на місцевих виборів буде встановлений окремим законом.

  Згідно із новим законом, вибори депутатів сільських і селищних рад проводяться за мажоритарною системою в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідних адміністративних одиниць. Обласні, міські та районні ради будуть обиратися за пропорційною системою з відкритими списками.

  Віце-спікер Ради Андрій Парубій зазначив, що до другого читання в законопроект було внесено 1547 поправок. Серед них – дозвіл на участь у виборах можуть всіх партій, зареєстрованих на момент публікації закону. Також прийнята поправка про гендерний ценз, за якою серед висунутих кандидатами у депутати повинно бути не менше 30% жінок.

  Попередній матеріал
  В Одеській області воєнком зобов'язав усіх чоловіків з'явитись до воєнкомату
  Наступний матеріал
  Генпрокурор передав контроль слідства над командою Сакварелідзе Столярчуку