Венеціанська комісія закликала Україну не зволікати з ухваленням децентралізації

  Президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо закликав Україну якомога швидше ухвалити проект змін до Конституції щодо децентралізації.

  Як повідомляє BBC Україна, про це йдеться у спеціальній заяві президента комісії, оприлюдненій на сайті Ради Європи. "Якнайшвидше ухвалення тексту змін Верховною Радою зараз є дуже важливим у світлі місцевих виборів, які відбудуться в жовтні. Це також важливо у світлі перемовин у межах мінського процесу", - йдеться у заяві.

  Букіккіо привітав факт, що Конституційна комісія в Україні затвердила проект змін Конституції щодо децентралізації. Він підтвердив, що більшість рекомендацій Венеціанської комісії там були враховані. "Децентралізація є ключовою реформою для демократичного розвитку країни у світлі прагнення народу, висловленого людьми під час революції гідності", - заявив президент Венеціанської комісії.

  Нагадаємо, Конституційна комісія 26 травня затвердила проект конституційних змін щодо децентралізації. Президент Петро Порошенко має намір внести проект до Верховної Ради вже наступного тижня. "Свідомо і добровільно погоджуюся віддати на рівень територіальних громад значну частину і обсяг повноважень і фінансових ресурсів, якими сьогодні розпоряджається президентсько-урядова виконавча вертикаль", - заявив Порошенко.

  Попередній матеріал
  Спостерігачі ОБСЄ зафіксували збільшення кількості обстрілів у районі Донецького аеропорту
  Наступний матеріал
  Штаб АТО: бойовики обстріляли спостерігачів ОБСЄ