Ухвалений ВР у першому читанні закон про вибори: відкритість партійних списків є умовною

  Вибори до міських та обласних рад за пропорційною системою з відкритими списками, а вибори міських голів - у два тури.

  Парламент в першому читанні ухвалив нові  виборчі правила. Якщо не відбудеться  суттєвих змін до остаточного ухвалення, то депутатів сільських та селищних рад обиратимуть, як і зараз, за мажоритарною системою, а от до міських та обласних - за пропорційною. На вибори повернуться блоки, які мають подолати прохідний бар'єр у 7%. Партії відкриють списки і матимуть прохідний барєр у 5%.

  Щоправда, і самі депутати, і експерти з виборчих питань зізнаються, що відкритість партійних списків є умовною. Оскільки на округ партія висуватиме лише одного або двох депутатів, вибір у електорату буде обмежений.

  "За тим законом, який сьогодні прйняли, то на рівні сіл, селищ у нас функціонуватиме мажоритарна система. А на рівні вище від селищного і аж до обласного буде застосована пропорційна", - наголосив Руслан Князевич, народний депутат з Блоку Петра Порошенка.

  "Ми пропонуємо, щоб блоки також мали право брати участь у виборчій кампанії. І це абсолютно нормальна, європейська норма, коли блок має вищий прохідний бар'єр. Тому пропонується для партії - 5%, для блоків - 7%", - розповів Анатолій Денисенко, позафракційний народний депутат. 


  Попередній матеріал
  Нардеп розповів про дві проблеми виборів, які розв'яже новий виборчий закон
  Наступний матеріал
  Грицак очолив СБУ