фото ОПОРА / Facebook

У Запоріжжі передрукували понад 600 тис. зіпсованих бюлетенів

  Новий наклад бюлетенів обійдеться Центральній виборчій комісії у півмільйона гривень.

  У Запоріжжі місцева друкарня терміново "за свій рахунок і в борг" надрукувала 613 тисяч нових бюлетенів на посаду міського голови. Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", вартість нового накладу обійдеться ЦВК в півмільйона гривень.

  Міська виборча комісія (МВК) Запоріжжя прийняла рішення передруковувати бюлетені через виявлені в них помилки. Зі слів, голови МВК Артема Ляха, новий наклад уже видрукуваний і розвозиться до районних виборчих комісій.

  "Нам друкарня пішла назустріч - вони за свій рахунок віддрукували. З друкарнею підписані додаткові договори, і з ЦВК вирішує питання про фінансування. У результаті помилок, виявлених в бюлетенях, одна третина запоріжців не змогла б проголосувати на виборах міського голови, а це означає, що вибори могли бути визнані недійсними",- прокоментував Лях.

  Він також зазначив, що цієї ночі члени районних комісій будуть пропечатувати нові бюлетені, щоб завтра вранці виборчі дільниці відкрилися вчасно.

  Зіпсовані бюлетені МВК вирішила знищити у видавництві "Кераміст". У комісії запевнили, що вжили заходів для уникнення під час виборів фальсифікацій із "неврахованими" бюлетенями зі старого накладу. "Міський виборчком проголосував за створення нового оригінального макета бюлетеня. Таким чином, були віддруковані бюлетені, що не схожі зі старими", зазначив Лях.

  Зазначимо, що Громадянська мережа ОПОРА сьогодні повідомляла, що серед помилок, виявлених Запорізькою МВК, у Ленінському та Хортицькому районах у бюлетенях вписали номери округів, що не відповідають вимогам чинного законодавства. Також була помічена помилка у написанні прізвища кандидата на посаду міського голови Микити Слюсаря (самовисуванець). У виборчих документах кандидата, які в бюлетені написано Слюсар, а у паспорті- Слюсарь з м'яким знаком.

  Попередній матеріал
  Маріупольська ТВК відмовляється проводити вибори – журналістка
  Наступний матеріал
  "Мертві душі у Затоці": на Одещині члени ДВК викреслюють прізвища 323 осіб зі списку