5.ua

У прифронтовій зоні, де є обстріли, проводити місцеві вибори неправильно – "ОПОРА"

У прифронтовій зоні на Донбасі, де є обстріли, вибори проводити не можна.

Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив аналітик громадянської мережі "ОПОРА" Олександр Клюжев.

"Позиція "ОПОРИ" полягає в тому, що в прифронтовій зоні, де є обстріли, вибори проводити не можна. І є на це всі інструменти у ЦВК. Там, де органи влади функціонують, там немає застережень. Але крім необхідності забезпечення виборчих прав громадян треба зазначити, що сама дискусія навколо виборів/не виборів там каже про проблеми державного управління. Можливо, допомогло б введення військово-цивільних адміністрацій в усіх адміністративних одиницях цих областей", - наголосив аналітик.

За його словами, вибори також треба проводити з огляду на питання децентралізації.

"Крім того, непроведення виборів буде фактором, на який будуть тиснути на міжнародній арені ті, хто звинувачуватиме Україну в недостатній децентралізації", - сказав Клюжев.

Нагадаємо, Президент підписав закон про місцеві вибори 6 серпня цього року. Чільник Донецької області Павло Жебрівський 7 серпня в ефірі "5 каналу" заявив, що Донецька військово-цивільна адміністрація звертатиметься до ЦВК щодо перенесення виборів в області на 2017 рік. У ЦВК такий варіант вважають недоцільним.

Попередній матеріал
Через обстріл фільтрувальної станції 8 населених пунктів на Донбасі залишились без води
Наступний матеріал
До списку учасників Чемпіонату світу 2015 потрапили 5 українських боксерів