фото ogo.ua

У МВС уже нарахували 342 порушення під час виборів

  Станом на 15:00 до МВС надійшло 342 повідомлення про порушення під час виборчого процесу.

  Такі дані оприлюднив оперативний штаб МВС.

  Серед іншого, міліція зареєструвала 36 фактів підкупу виборців.

  Зареєстровано 36 фактів підкупу виборців (Закарпатська область та Київ - по 8, Полтавська – 6, Донецька, Одеська та Чернігівська області - по 2, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Рівненська, Сумська, Харківська, Черкаська обл. – по 1).

  Зареєстровано 5 фактів пошкодження виборцями своїх виборчих бюлетенів (Дніпропетровська – 2, Одеська, Черкаська обл. та Київ – по 1).

  Зафіксовано 1 повідомлення про замінування виборчої дільниці (Хмельницька область), 2 повідомлення про смерть на виборчій дільниці (Київська, Рівненська області).

  Станом на 15:00 ОВС внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 4 фактами порушень виборчого законодавства, які кваліфіковано за ст. 158-1 ч.1 (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз) КК України – 3 (Волинська, Закарпатська та Хмельницька обл.); ст. 357 ч. 1 (Викрадання, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства…) – 1 (Харківська обл.)

  Також, за даними МВС, не відкрилися 235 дільничних виборчих комісій в Донецькій області через помилки у виборчих бюлетенях та відмову ТВК у їх реєстрації. Точніше, у Маріуполі не працюють 205 ДВК, оскільки територіальна виборча комісія не прийняла бюлетені з типографії "Приазовский рабочий", які надруковані, на їхню думку, незаконно; у Красноармійську – 30 ДВК (постанова Донецького окружного адміністративного суду щодо незаконного виготовлення бюлетенів). Своєчасно, тобто о 08:00, не відкрилися 80 виборчих дільниць.

  В Одеській області призупиняли роботу дві дільничних виборчих комісії: одна у зв’язку з підозрою пошкодження печатки на сейфі, інша – у зв’язку з відсутністю списку виборців відкрилась о 10:20.

  Нагадаємо, Донецька обласна військово-цивільна адміністрація офіційно заявила про скасування виборів у Маріуполі через відсутність бюлетенів на дільницях. Президент, зі свого боку, закликав призначити нову дату виборів у Маріуполі до кінця року.

  Попередній матеріал
  На окуповані території пропустили гуманітарку Червоного Хреста вагою 560 тонн
  Наступний матеріал
  Станом на 12:00 проголосували 18,5% українців - "Опора"