5.ua

ЦВК буде звертатися до військово-цивільних адміністрацій щодо можливості проведення місцевих виборів на Донбасі - нардеп

Центральна виборча комісія звертатиметься до керівників військово-цивільних адміністрацій в Донецькій та Луганській областях щодо можливості проведення місцевих виборів на підконтрольних українській владі територіях.

Про це в інтерв'ю "5 каналу" сьогодні, 24 липня, заявив голова комітету ВР з питань правової політики та правосуддя, нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Руслан Князевич.

З його слів, Центральна виборча комісія має право запитом звернутися до керівників військово-цивільних адміністрацій цих двох областей для того, щоб прояснили, на яких адміністративно-територіальних одиницях є загроза зриву виборів. Вони у свою чергу мають право рекомендувати ЦВК не організовувати на проблемних територіях виборчих кампаній.

"Іде мова не про всю територію, яка під контролем української влади, а про, можливо, окремі територіальні одиниці. У разі якщо цивільно-військові адміністрації скажуть, що такі території справді існують, то Центральна виборча комісія отримує право не проводити там вибори", - сказав Князевич і додав, що в подальшому таке рішення відправляється на розгляд до Верховної Ради. 

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня. Новий закон про місцеві вибори Верховна Рада ухвалила 14 липня цього року. 

Попередній матеріал
Google запатентувала технологію відтворення спогадів
Наступний матеріал
Рада не призначала місцевих виборів на окупованих територіях – Князевич