5.ua

Центрвиборчком: вибори у Маріуполі ще можуть відбутися, якщо МВК не чинитиме спротиву

У Центральній виборчій комісії відповідальність за зрив виборів у Маріуполі поклали на 11 членів міської виборчої комісії.

Вибори у Маріуполі ще можуть відбутися. Про це на брифінгу заявив голова Центрвиборчкому Михайло Охендовський, передає кореспондентка "5 каналу" Анна Мірошніченко.

Так у ЦВК заявили, що 11 членів Маріупольської міської виборчої комісії (МВК) наразі безпідставно не приймають бюлетені та не передають їх до виборчих дільниць міста, чим, по суті, позбавляють маріупольців права проголосувати. ЦВК вже звернулася до СБУ, МВС та Генпрокуратури, щоб ті відкривали кримінальні провадження щодо згаданих членів комісії. За зрив виборів їм загрожує 7 років позбавлення волі. На цей момент у Центрвиборчкомі сподіваються, що до членів комісії "повернеться розум", і вони передадуть бюлетені у виборчим дільницям. Навіть якщо дільниці відкриють о 18:00, люди матимуть ще дві години на волевиявлення, тож вибори можуть відбутися.

"Фактично ці 11 осіб взяли на себе відповідальність за позбавлення гарантованого Конституцією України права голосу більше ніж 300 тисяч виборців. На цей час у нас нема інформації, що порушені відповідні кримінальні провадження, але я дуже сподіваюсь, що українська держава виявиться здатною дати належну оцінку діям цих поки що членів МВК", - заявив чільник ЦВК Михайло Охендовський.

У ЦВК також зазначили, що можуть змінити цих 11 осіб, але на це потрібно 2 дні, щоби політичні партії надали інших кандидатів на ці посади. 

Нагадаємо, сьогодні раніше Донецька обласна військово-цивільна адміністрація офіційно заявила про скасування виборів у Маріуполі через відсутність бюлетенів на дільницях. Таке повідомлення з'явилося на сайті Донецької облдержадміністрації.

Попередній матеріал
На Миколаївщині зафіксували масове підвезення виборців, а також відеокамеру над кабінками для голосування
Наступний матеріал
На окуповані території пропустили гуманітарку Червоного Хреста вагою 560 тонн
Loading...