dt.ua

Центрвиборчком достроково розпустив Маріупольську і Красноармійську ТВК

  Центральна виборча комісія достроково припинила повноваження усього складу Маріупольської та Красноармійської міських виборчих комісій Донецької області.

  Про це повідомляє "Укрінформ". Як зазначає видання, за відповідне рішення на засіданні в понеділок увечері по Маріупольській ТВК проголосували 11 членів ЦВК, проти висловився один, ще один утримався. Стосовно Красноармійської ТВК "за" проголосували 12 членів, "проти" - один.

  Зокрема, Центрвиборчком скасував рішення Красноармійської і Маріупольської ТВК щодо визнання виборів місцевих депутатів та міських голів зазначених міст такими, що не відбулися.

  У ЦВК зазначили: встановлені Комісією факти можуть свідчити про наявність порушень у діях окремих членів Маріупольського і Красноармійського міськвиборчкомів, що призвело до тяжких наслідків - не проведення виборів депутатів міськрад та міських голів, ознак перешкоджання реалізації виборчих прав громадян України, перешкоджання діяльності інших суб'єктів виборчого процесу та складу злочину, передбаченого статтею 157 ККУ.

  Відзначається, що Центрвиборчком встановив факти систематичного порушення Красноармійською і Маріупольською міськими виборчими комісіями Донецької області вимог законів "Про місцеві вибори" та "Про Центральну виборчу комісію" і достроково припинила повноваження усього складу зазначених ТВК.

  У свою чергу заступник голови ЦВК Андрій Магера зазначив, що не підтримує таке рішення про розпуск двох ТВК, та закликав колег "не спішити поперед батька в пекло" та дочекатися рішення Верховної Ради з цього приводу.

  Нагадаємо, 25 жовтня у Маріуполі й Красноармійську Донецької області громадяни не змогли проголосувати на чергових місцевих виборах. У Маріуполі міськвиборчком відмовився забирати виборчі бюлетені із поліграфічного підприємства, а Красноармійська ТВК прийняла бюлетені з друкарні, але вирішила не передавати їх дільничним виборчим комісіям, адже рішенням Донецького обласного адміністративного суду друк бюлетенів у Красноармійську було визнано незаконним.

  Як повідомляв 5.ua, у МВС зазначили, що вина за зрив виборів у Маріуполі лежить персонально на Охендовському.

  Попередній матеріал
  У Міноборони Росії брешуть про непричетність до знищення мечеті у Сирії - експерти
  Наступний матеріал
  Українець намагався вивезти в шкарпетках майже 5 кг "сонячного каменю"