5 канал

Таран: змагання партій за місця у ТВК свідчить про зацікавленість олігархічних сил лише окремими регіонами

Укрупнення політичних сил не відбулося після ухвалення Закону "Про місцеві вибори", оскільки олігархічні сили створюють проекти партій лише під свої економічні інтереси в конкретному регіоні.

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив голова правління центру соціологічних і політичних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран.

За його словами, після ухвалення Закону "Про місцеві вибори" мало б відбутися укрупнення політичних сил. 

"Партії всі дуже різні, були в нас такі наївні сподівання, що після ухвалення нового Закону "Про місцеві вибори" відбуватиметься значне укрупнення політичних сил. Тому що новий закон сприяє якраз великим політичним силам, оскільки треба знайти великих, сильних кандидатів, а це не завжди просто зробити тим політичним силам, які не мають достатньої політичної ваги і просто економічних ресурсів на виборах", - сказав Таран.

Він пояснив, що цього не відбулося, "тому що, виявляється, у багатьох економічних груп, олігархічних сил є зацікавленість лише окремими регіонами... тому вони створюють проекти партій лише під свої економічні інтереси в конкретному регіоні". На думку Тарана, з часом таких політичних проектів буде менше, але "сьогодні ми переживаємо дуже серйозний розквіт партоутворення".

Нагадаємо, 5 вересня розпочалася передвиборча кампанія з місцевих виборів в Україні, що призначені на 25 жовтня.

Попередній матеріал
ОБСЄ оголосила набір співробітників місії спостереження за виборами в Україні
Наступний матеріал
Мінінфраструктури повідомляє про серію нападів на начальників транспортних інспекцій