president.gov.ua

Порошенко: Якщо хтось незадоволений владою, він має брати не гранату, а виборчий бюлетень

  Президент України Петро Порошенко наголосив на відповідальності виборців.

  Про це він заявив під час засідання Ради регіонального розвитку, повідомляє прес-служба глави держави. 

  Порошенко зазначив, що збільшення повноважень місцевої влади та органів місцевого самоврядування вимагає більшої відповідальності з боку виборців.

  Президент закликав усі партії у передвиборчій конкуренції не перетинати "червоних ліній". За ними внутрішня політична боротьба досягла би такої напруги, що послабила би здатність країни протистояти зовнішнім загрозам.

  "Я наголошую, якщо хтось незадоволений владою, він має не брати гранату і йти на площу, а на виборчу дільницю з бюлетенем. Для того, власне, вибори й придумали", - зауважив Порошенко.

  Він наголосив, що місцеві вибори 25 жовтня пройдуть на основі нового закону. Президент акцентував увагу на тому, що у Законі прописана не лише процедура обрання, але і "вперше в нашій історії - порядок відкликання депутата". Загальна кількість депутатів місцевих рад по країні істотно скорочується. У містах з кількістю виборців понад 90 тисяч вибори мерів проводитимуться в два тури. Не менше 30% кандидатів мають становити жінки.

  5 вересня в Україні розпочалася передвиборча кампанія. Місцеві вибори в Україні 25 жовтня проводитимуться за пропорційною системою з відкритими партійними списками.

  Уперше вибори відбуватимуться в об'єднаних територіальних громадах. 4 вересня закон щодо участі об'єднаних територіальних громад у виборах був ухвалений Верховною Радою і підписаний Президентом України Петром Порошенком.

  Попередній матеріал
  Горбач: Мінські угоди - це військово-політична угода
  Наступний матеріал
  Командира батареї "Градів" російсько-терористичних військ засудили до 12 років