mvs.gov.ua

Підсумки виборів: Правоохоронці отримали понад 7 тис. повідомлень про порушення

  Загалом до органів внутрішніх справ надійшло 7105 повідомлень та заяв про злочини та інші події, прямо чи опосередковано пов’язані з виборчим процесом. За ними розпочато 478 кримінальних проваджень.

  Із них 220 безпосередньо пов’язані з порушенням виборчих прав громадян, повідомляє прес-служба МВС України. 

  Станом на тепер різним особам повідомлено про підозри у 8 провадженнях, зокрема, за фактами підкупу виборців в м. Одеса та в м. Чернівці. За інформацією відомства, найбільше кримінальних проваджень за фактами виборчих злочинів розпочато у Києві, Одеській, Харківський та Дніпропетровський областях.

  "Так на Дніпропетровщині зареєстровано 21 таке кримінальне провадження. Але повідомлення та заяви про вчинення виборчих злочинів продовжують надходити до органів внутрішніх справ. Зокрема, проводиться перевірка обставин, викладених у депутатському зверненні народного депутата України Бориса Філатова щодо порушень, вчинених головою та членами Дніпропетровської міської виборчої комісії. Вони, на думку парламентарія, полягали у фальсифікації протоколів засіданні цієї комісії. А це, у свою чергу,  могло призвести, як стверджує депутат, до фальсифікації результатів реального волевиявлення громадян під час виборів міського голови Дніпропетровська", - пояснили у МВС.

  Як наголошують у відомстві, правоохоронні органи і надалі продовжуватимуть роботу із попередження, виявлення та розслідування виборчих злочинів під час другого туру голосування на виборах міських голів 15 листопада 2015 року.

  Нагадаємо, 30 жовтня 2015 року Петро Порошенко заявив про місцеві вибори, що "реваншу антиукраїнських сил не сталося" і що переважна більшість українців підтримали партії проєвропейського напрямку.

  Попередній матеріал
  Звільнити членів ЦВК може тільки Верховна Рада – Охендовський
  Наступний матеріал
  Порошенко назвав кінцевий термін, до якого Верховна Рада повинна ухвалити закони щодо безвізового режиму з ЄС