фото kolo.poltava.ua

"Опора" оприлюднила статистику порушень станом на кінець дня виборів

Кількість порушень протягом останніх чотирьох годин голосування залишалась стабільно низькою.

Як повідомляють активісти громадянської мережі "Опора", кількість порушень зафіксованих спостерігачами протягом останніх чотирьох годин голосування (з 16:00 до 20:00) залишалася стабільно низькою. За своїми масштабами вони не матимуть вирішального негативного впливу на результати виборів і не дають підстав ставити під сумнів результатів волевиявлення громадян на цьому етапі виборчого процесу – зазначили активісти.

Спроби видавання виборчих бюлетенів без законних підстав (наявності паспорта) зафіксовані на 4,1% виборчих дільниць по всій Україні (станом на 12:00 і 16:00 таких випадків фіксувалося на 7,2% і 4,6% дільниць відповідно). Ще більш позитивною є тенденція до зменшення такого типу зловживань в містах Одесі, Дніпропетровську і Харкові, де видача бюлетенів без паспортів зафіксована на менше ніж 1% виборчих дільниць станом на 20:00. Станом на 16:00 такі порушення були виявлені у 7,2% дільниць в Дніпропетровську, 6,2% – в Одесі і 3,2% – в Харкові.

Випадки порушень таємниці голосування станом на 20:00 виявлені на 2,4% дільниць (станом на 12:00 цей показник становив 2,6%). Однак в Дніпропетровську і Одесі такі порушення фіксувалися спостерігачами значно частіше – на 4,7% і 4,1% виборчих дільниць відповідно. В Харкові на 1,7% дільниць було виявлено порушення таємниці голосування.

В останні години голосування дещо зросла кількість виявлених на дільницях випадків фотографування бюлетенів – з 0,4% (станом на 16:00) до 1,1% (станом на 20:00) по всій Україні. В Одесі і Харкові цей тип порушення зафіксовано на 6,1% і 5,6% дільниць відповідно, в Харкові – на 0,8% виборчих дільниць.

Cпостерігачі "Опори" зафіксували черги на момент закінчення голосування на 1,7% виборчих дільницях по Україні. В Одесі і Дніпропетровську черги спостерігалися на 3% і 2,6% дільниць відповідно, в Харкові – на 2,2% виборчих дільниць.

Також спостерігачі фіксували лише епізодичні випадки позбавлення виборців можливості проголосувати. Решта зафіксованих спостерігачами станом на 20:00 порушень є поодинокими і не можуть суттєво вплинути на результати волевиявлення громадян – запевнили у мережі.

Нагадаємо, громадянська мережа "Опора" зафіксувала 1052 порушення до моменту закриття дільниць.

Попередній матеріал
Радницю Саакашвілі вигнали з виборчої дільниці
Наступний матеріал
Одеська міліція перевіряє інформацію про замінування університету
Теги: