Магера
5.ua

Нова виборча система є складною і суперечливою - Магера

Люди до кінця не розуміють систему виборчого процесу.

Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Час. Підсумки дня" сказав заступник голови ЦВК Андрій Магера.

"Очевидно, держави тільки африканського континенту приймають закон з абсолютно новою виборчою системою буквально за місяць до початку виборчого процесу. На жаль, це погана традиція і її треба руйнувати. І коли люди до кінця не розуміють виборчу систему і реально ЦВК важко пояснити це за той час, який залишився, це безумовно негатив виборчого процесу. Він певною мірою накладає відбиток на подальший перебіг виборів", - сказав він.

За його словами, закон "Про місцеві вибори" складний і суперечливий.

"По-перше закон складний, по-друге, суперечливий між самими положеннями закону. Є багато, крім того, прогалин в самому законі. І в кінцевому підсумку людям буде важко пояснити, чому в територіальних виборчих округах переможці не завжди стають депутатами і отримують депутатський мандат. Це дуже складно пояснити виборцям", - додав Магера.

Нагадаємо, за даними міжнародної місії ENEMO, місцеві вибори в Україні відбулися спокійно і відповідали міжнародним стандартам та національному законодавству. Однак спостерігачі зафіксували поодинокі випадки порушень встановленого порядку членами ДВК, брак інформації і недостатнє розуміння нового законодавства.

Попередній матеріал
БПП "Солідарність" вимагає перерахунку голосів на виборах міського голови Одеси
Наступний матеріал
В МЗС створили артінсталяцію, котра закликає звільнити українських заручників режиму Путіна