5.ua

На Сході обирали екс-регіоналів та прихильників "ДНР"

Екс-регіонали спробували взяти реванш на сході. Серед лідерів на виборах міських голів, є й такі, яким закидають зв'язки з так званими "ДНРівцями".

Так лідер списку Батьківщини до міськради реагує на попередні результати виборів у Дружківці. Чинний мер здобув переконливу перемогу – близько 70%. Попри те, що місцеві мають докази, що він торік брав участь у мітингах так званої "ДНР".

У Слов’янську на виборах міського голови лідирує прихильник Нелі Штепи, яку звинувачують у співпраці з "ДНРрівцями". Місцеві проукраїнські сили пов’язують результати з тим, що на виборчі дільниці майже не прийшла молодь.

Також представник "Опозиційного блоку" посідає перше місце на виборах мера Краматорська. Екс-регіонали матимуть свою більшість і у міськрадах цих трьох міст. Хоча й не таку переконливу, як після місцевих виборів 2010-го.

Попри все це, координатор організації "Сильні громади Донеччини" Валенитин Краснопьоров переконує: попри перемоги екс-регіоналів говорити про їхній реванш не варто. Бо раніше на Донеччині була лише показова конкуренція, нині "Опозиційний блок" отримав справжніх опонентів у місцевих органах влади. Так, збільшилося представництво "Батьківщини" у міськраді Дружківки, а "Самопоміч" у Слов’янську отримала близько 10% підтримки. Успішним результати виборів на Донеччині вважає голова обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський. За його підрахунками, дві третини місцевих рад матимуть проукраїнську більшість.

Попередній матеріал
На виборах в Одесі відбулося розпорошення проєвропейських сил – експерт
Наступний матеріал
Коаліція ще не визначилася із датою проведення виборів у Маріуполі – нардеп