Комітет виборців України / Facebook

На Буковині правоохоронці зафіксували підкуп виборців-студентів

  На Буковині правоохоронці зафіксували масовий підкуп виборців-студентів та невідповідність кількості бюлетенів на виборчих дільницях.

  Трьох студентів, які готові були продати свій голос за кілька сотень гривень, фактично "на гарячому" спіймали в Чернівцях. За словами спостерігачів, студенти робили фото бюлетеня із відповідною позначкою на тлі свого паспорта та відправляли фотодоказ через соціальні мережі.

  Загалом по всій області зафіксовано десять випадків фотографування бюлетенів. Окрім того, по всій області виявили масові випадки невідповідності кількості бюлетенів на виборчих дільницях.

  "Серед людей, які були затримані за фотографування бюлетенів, виявився виборець, який разом з тим є кандидатом у депутати. Тобто він, будучи депутатом від одної політичної сили, продав свій голос за іншу політичну силу", - зазначив представник ГМ "Опора" Тарас Прокоп.

  "Особа, яка отримала обіцянку незаконної вигоди, щоб сфотографувати результат свого волевиявлення і продемонструвати особі, яка фактично є покупцем голосу, і отримати за це кошти, то в цьому випадку, і та, яка продає, і та, яка купує, несуть кримінальну відповідальність. Від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – штраф, виправні роботи на термін до 2 років. Або обмеження волі на той самий термін", - повідомив начальник управління громадської безпеки УМВС області Святослав Кішлар.

  Нагадаємо, Центральна виборча комісія оприлюднила інформацію про офіційну явку виборців. Майже 13,8 млн громадян України взяли участь у місцевих виборах 25 жовтня, що складає 46,62% від загального числа виборців.

  Попередній матеріал
  Свєтіков: У Лисичанську, Рубіжному та Сєвєродонецьку вибори відбулися
  Наступний матеріал
  Ніч у зоні АТО пройшла спокійно, військові сапери продовжують розміновувати територію - штаб