5.ua

Місцеві вибори: як і за кого голосували українці

ЦВК оприлюднила підсумкові дані активності виборців. 46,6 відсотка - такою була явка на місцевих виборах в Україні.

Найбільше йшли голосувати у Волинській, Тернопільській та Львівській Областях. 50-ти відсоткову позначку подолали також Івано-Франківська, Хмельницька, Рівненська та Вінницька області.

Найгірше віддавали голоси на Донеччині та Луганщині. Тут проголосувало менше третини громадян.

У п'яти найбільших містах України лише Харків обрав міського голову одразу в першому турі. В Одесі найрейтинговіший кандидат поки що має шанси перемогти без повторного голосування.  А от на Київ, Львів та Дніпропетровськ уже точно чекає другий тур виборів мера.

За даними екзит-полів комітету виборців, Геннадія Кернеса підтримали майже 60 відсотків харків'ян. У Одесі перше місце на виборах здобув Геннадій  Труханов – його результат балансує у межах п'ятдесяти відсотків.

Віталій Кличко, Андрій Садовий та Борис Філатов утримують перші позиції відповідно у Києві, Львові та Дніпропетровську. На цих кандидатів очікує другий тур. Кличко натепер випереджає найближчого конкурента на 30 відсотків голосів виборців. Удвічі більша, ніж у найближчого переслідувача, підтримка у  Садового.  Натомість Філатов випереджає свого суперника Олександра Вілкула з незначною перевагою.

Геннадій Кернес зможе опиратися на цілковиту підтримку новообраної Харківської міської ради, адже понад 50 відсотків голосів здобула партія "Відродження", членом якої він є. Те саме стосується Одеси – одноосібний лідер тут місцева політична сила Геннадія Труханова "Довіряй справам" - близько 30 % підтримки виборців. Також одесити активно проголосували за Солідарність та Опозиційний блок.  Віталій Кличко та Андрій Садовий теж матимуть підтримку своїх партій. У Києві перше місце за "Солідарністю", у місті Лева – за "Самопоміччю".  Також кияни та львів'яни  активно голосували за всеукраїнські об’єднання "Свобода" і "Батьківщина".  У Дніпропетровську найбільше голосів отримали партія "Укроп" і "Опозиційний блок", третє місце - за "Солідарністю".

Щодо решти обласних центрів – то у першому ж турі, за результатами екзит-полів,  мера обрали у Вінниці й Тернополі. Ними -  відповідно -  стали чинні виконувачі обов'язків міських голів  -  Сергій Моргунов та Сергій Надал.  У решті регіонів – відбудеться другий тур. 

Загалом електоральні симпатії виборців традиційно відрізнялися залежно від регіону. "Солідарність", "Самопоміч", "Свобода" та "Батьківщина" здобули абсолютну більшість в міських та обласних радах  на Заході країни. В центрі та на півночі  - окрім партій демократичного спрямування серед переможців новостворені політичні сили, на зразок "Наш край", що переміг на Чернігівщині, та "Укроп" на Дніпропетровщині. На Півдні та Сході – найбільшу підтримку здобув "Опозиційний блок".  Щоправда не набагато програють йому "Солідарність" та "Укроп".

Не відбулися місцеві вибори в окупованому Криму, частині Донецької та Луганської областей, а також містах Маріуполь, Красноармійську та Сватовому. Другий тур виборів міських голів має відбутися  15 листопада.

Попередній матеріал
В Україні створять центри психо-соціальної реабілітації
Наступний матеріал
Коноплянка здобуває світове визнання