5 канал

Магера: ВР має ухвалити спеціальний закон про особливості проведення виборів в окремих районах Донбасу

Парламент має ухвалити спеціальний закон щодо особливостей проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

"Нам треба чудово розуміти й те, що проведення виборів в окремих районах Луганської і Донецької областей, схоже, потребуватиме прийняття певного спеціального закону, можливо, закону про особливості проведення цих виборів, де виписати всі ці моменти. Наприклад, напрошується елементарна річ: у нас - і в Донецькій, і в Луганській областях - зараз не функціонують обласні ради. Ці функції на себе зараз прийняли відповідні обласні військово-цивільні адміністрації. Це вже один з моментів особливостей такого закону на відповідних територіях", - сказав він.

Магера також нагадав, що саме Верховна Рада має право призначати чергові чи позачергові вибори до органів місцевого самоврядування.

"Є конституційні повноваження парламенту, виписані в статті 85 Конституції, і згідно з цими повноваженням саме виключно парламент, Верховна Рада є повноважною, і в її компетенції перебувають питання призначення чергових чи позачергових виборів до органів місцевого самоврядування. Зверну увагу - всіх без винятку, незалежно від того чи це вибори якоїсь сільської ради, чи це вибори обласної ради, чи вибори будь-якого голови", - зазначив заступник голови ЦВК.

Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ, терористи скасували фейкові вибори у так званих "ЛНР" і "ДНР".

Попередній матеріал
У Мінську проходить зустріч Тристоронньої контактної групи
Наступний матеріал
Росія обіцяє не починати наземну операцію в Сирії