tsn.ua

Лубенська МВК передруковує бюлетені за кошти обласного бюджету

На Полтавщині Лубенська міська виборча комісія розпочала передрук близько 30 тис. бюлетенів з помилкою.

Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

"Офіційного письмового звернення від голови Лубенської міської комісії до ЦВК не було. Відтак і не було офіційної письмової відповіді. Нині розпочато передрук близько 30 000 бюлетнів з помилкою, де неправильно вказана дата народження діючого міського голови. Це рішення приймалась по телефонній розмові", - розповів активістам прес-секретар ЦВК Костянтин Хівренко.

Спостерігач ОПОРИ, який перебуває на місці подій, інформує про те, що наразі члени комісії запевняють, що відправили два листа: електронний та письмовий до ЦВК, та відповіді так і не отримали.

На прохання отримати протоколи засідання комісії, спостерігачеві надали лише єдиний протокол за 21 жовтня. Хоча, зазначимо, що по приїзду представника ОПОРА, в комісії запевняли, що зранку було проведено вже два засідання. Після повторного прохання надати дві постанови про ранкові засідання їй все ж таки надали два документи, один з яких завіряли у присутності спостерігача.

Після цього членів комісії попросили показати документи, відповідно до яких було обрано саме цю типографію для друку бюлетенів. При цьому протокол про вищезазначене засідання не надали через технічні проблеми. Члени комісії пояснили, що у них не працює інтернет та комп'ютер.

Координатор ОПОРИ у Полтавській області зв'язалась з Полтавським УМВС та повідомила про порушення. Після цього до Лубенської міської комісії прибула слідчо-оперативна група. Зараз вони опитують членів комісії. Також викликали члена комісії, який стверджував, що голова Лубенської комісії одноосібно прийняла рішення про виготовлення бюлетенів у типографії "Інтер-Парк".

В ОПОРІ зазначають, що в протоколі Лубенської МВК вказано, що Ткалун С. М. запропонувала підтвердити замовлення виборчих бюлетенів за макетом підприємства-виготовлювача "Інтер-Парк".

Водночас, як з'ясували активісти, у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у Лубнах зареєстровано тільки виробничо-комерційне товариство з обмеженою відповідальністю фірма "ІНТЕР ПАРК ЛТД".

Також Лубенська МВК сьогодні о 10:00 на своєму засіданні прийняла рішення замовити виготовлення бюлетенів із виборів Лубенського міського голови у кількості 39 695 штук та звернутися до Полтавської обласної ради з клопотанням про виділення коштів для повторного друку виборчих бюлетенів з виборів Лубенського міського голови. Однак у бюлетенях до міської ради Лубенська МВК своєю постановою постановила зобов'язати виправити технічну помилку шляхом закреслення слова "районної" однією повздовжньою лінією і написати друкованими літерами чорною пастою слово "міської" під закресленим словом, скріпити вказане виправлення технічної помилки печаткою ДВК.

Нагадаємо, що у Лубенській міській виборчій комісії сьогодні 24 жовтня були виявлені три помилки у виборчих бюлетенях. Раніше також повідомлялося, що міліція перевіряє інформацію про фальсифікацію бюлетенів у згаданій міській виборчій комісії.

Попередній матеріал
У Кривому Розі міліція викрила схему вимагання хабарів за видачу біометричних паспортів
Наступний матеріал
СБУ блокувала канал незаконного транспортного сполучення з тимчасово окупованими територіями