5.ua

КВУ: Набуває актуальності питання заміни членів ЦВК

На думку чільника Комітету виборців України, наразі виникає значна недовіра до Центральної виборчої комісії.

Про це голова КВУ Олексій Кошель заявив у середу, 28 жовтня, в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе". Говорячи про останні події у Павлограді, він зазначив, що не бачить підстав для того, аби в юридичній площині довести провину ЦВК.

"Центральна виборча комісія – це колегіальний орган, і в даному разі вони просто дали своє роз'яснення, свою позицію, своє тлумачення. Але очевидно, це показало, що є значна недовіра до Центральної виборчої комісії, і тому питання заміни членів ЦВК зараз набуває актуальності. Я не здивуюся, якщо це буде зроблено вже в найближчі тижні", - сказав Кошель. 

Нагадаємо, напередодні на засіданні Центральної виборчої комісії вирішили, що другий тур у Павлограді Дніпропетровської області не проводитимуть, оскільки в місті начебто мешкає менше 90 тис. виборців. А відповідно до законодавства, вибори в містах, де мешкає менше 90 тис. осіб, проводяться лише в один тур. Але заступник голови ЦВК Андрій Магера з цим не погоджується. Він заявляє, що станом на 1 серпня виборців було більше.

"Як на мене, це не лише не відповідає вимогам статті 2 закону "Про місцеві вибори", це навіть суперечить міжнародним стандартам, це суперечить позиції Венеціанської комісії, яка критикує будь-яку зміну виборчої системи менше, ніж за рік до початку виборчого процесу. ЦВК винайшла велосипед і вважає, що можна це робити під час виборчого процесу. Я таки сподіваюся, що в суді ця постанова буде предметом дослідження, нехай суд визначиться і поставить якусь крапку", - наголосив він. 

Зазначимо, що голова ЦВК Михайло Охендовський запевняв, що у місті на 190 виборців менше від необхідної кількості, тож міського голову слід визначати просто більшістю голосів.

Попередній матеріал
НАТО: Україна і союзники виграли інформаційну битву з РФ за правду про MH-17
Наступний матеріал
У Китаї народилося шість пар близнюків панд (відео)