transkarpatia.net

Дві третини українців мають намір піти на місцеві вибори в жовтні - опитування

  68% громадян України бажають взяти участь у місцевих виборах у жовтні 2015 року - такі дані липневого опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" та соціологічною службою Центру Разумкова.

  Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Відповідно до результатів соціологічного дослідження, найвищий показник – серед мешканців Західного регіону (76%), Східного (75,5%) і Центрального (70%). Дещо меншу явку очікують від мешканців Південного регіону (61%), а мінімальний показник – на Донбасі (50%, натомість 40% від участі у виборах відмовилися).

  Велика частина тих, хто висловив готовність взяти участь у виборах, або не визначилися, за представника якоїсь партії віддадуть свій голос (23%), або принципово обиратимуть певного кандидата, незалежно від його партійності (16%). Серед інших 14,4% відповіли, що схильні проголосувати за кандидата від "Блоку Петра Порошенка "Солідарність", 9% - від партії "Самопоміч", 7,5% - від партії "Опозиційний блок", 7,3% - від Радикальної партії Олега Ляшка, 6,9% - від партії "Батьківщина", 4% - від партії "Правий сектор". Найменше звертатимуть увагу на партійність кандидата під час голосування на Донбасі (27%) і в Східному регіоні (17%). Тих, хто не визначився з підтримкою кандидата від певної партії, найбільше в Центральному (30%), Східному (24%) і Південному (23%) регіонах.

  Опитування проводили з 22 до 27 липня 2015 року. Дізналися думку 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки - 2,3%. Опитування проводилося в рамках проекту Громадського соціологічного консорціуму за фінансової підтримки програми Євросоюзу.

  Як повідомляв 5.ua, 22 вересня депутат Верховної Ради та уповноважений Президента України з питань мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко заявила, що на засіданнях робочих груп в Мінську українська сторона вимагатиме скасувати "фейкові" вибори в "ДНР/ЛНР".

  Попередній матеріал
  Лисенко: за минулу добу загинув військовослужбовець, ще двоє - поранені
  Наступний матеріал
  Стаття Турчинова в американському журналі: Існує можливість виникнення світової війни