mvs.gov.ua

Зсув на Червонозоряному проспекті в Києві триває, під загрозою житловий будинок

  Інженери Наукового центру аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України заявляють, що зсув ґрунту на Червонозоряному проспекті в Києві триває, тріщини розростатимуться й надалі.

  Про це йдеться у звіті науковців Національної академії наук України, оприлюдненому на сайті НАНУ.

  Здійснений дослідниками попередній геоморфологічний аналіз засвідчив, що споруду було зведено на рельєфній місцевості – досить стрімких схилах, які у процесі будівництва вирівняли, підрізали і слабко закріпили. Недостатньо зміцненим, за припущенням інженерів, може виявитися й фундамент будівлі. Крім того, для вказаної місцевості характерною є дуже нестійка порода ґрунтів – леси. Саме через вищезазначені причини внаслідок тривалих дощів і набухання ґрунтів стався відрив, сповзання і обрив частини прибудинкової території, йдеться у звіті.

  Фахівці провели теплову зйомку, яка зафіксувала фільтрацію теплої води (15-16°С) з-під оголеного фундаменту будівлі і множинні тріщини з підвищеною теплопровідністю у стінах будівлі.

  "Вчені дійшли висновку, що зсув ґрунту триває, тріщини розростатимуться й надалі. А це становить значну небезпеку для цілісності будинку", - додали у повідомленні.

  Нагадаємо, 1 грудня 2015 року в Києві на проспекті Червонозоряному, 14, стався зсув підпірної стіни та частини подвір'я дев'ятиповерхового житлового будинку. 

  Попередній матеріал
  Ходорковського викликають на допит у справі про вбивство мера Нефтеюганська
  Наступний матеріал
  Байден закликав українських депутатів зосередитись на реформах і не думати про перевибори – нардеп