Національний художній музей України
Національний художній музей України mykiev.info

Зі стелі полетіли шматки декору: як реагують на руйнування Національного художнього музею в Києві

Читайте по-русски
У Міністерстві культури підрахували, що ремонтно-реставраційні роботи музею становитимуть 68 мільйонів гривень

Не встиг відкритися після карантину, як зачинився на реставрацію. Національний художній музей, що розташований в історичній частині столиці, поступово руйнується. Минулими вихідними зі стелі центрального входу просто полетіли шматки декоративних елементів. А тому через аварійну ситуацію – об'єкт закрили для відвідувачів. Як реагують у музеї та яка реакція профільного міністерства, дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Евеліна Михайленко.

Національний художній музей спочатку пробув три місяці на карантині. А тепер невідомо на скільки закритий в очікуванні реставрації. Центральний вхід огороджений стрічкою, адже його декоративні елементи обвалюються.

Понад сотню років Національний художній музей, що розташований у середмісті столиці, ніхто не брався серйозно реставрувати. А тому він поступово тріщить та обвалюється. У передостаннє – у травні. Тоді відпав шмат портика – стелі у внутрішній частині між колонами.

"Ми відповідно зробили дефектний акт і повідомили Міністерство культури, і стрічкою огородили простір, який нам здавався небезпечний, і як виявилося ми були дійсно праві. І от буквально в суботу трапилося те, що й мало, напевно, трапитися. Почалася далі руйнація. Почали випадати дуже великі шматки", – розповідає директорка Національного художнього музею Юлія Литвинець.

Частково відновлювати музей взялися два роки тому. За цей час полагодили дах, оновили химери на будівлі та розпочали фасадні роботи у музейному провулку. Від початку ж року чекали і гроші для центрального входу.

"У ті кошти, які були виділені Міністерству культури. Це від початку року – 100 мільйонів на капітальні видатки наш музей не був включений до сьогодні", – каже директорка Національного художнього музею.

Руйнування Національного художнього музею у Києві
Руйнування Національного художнього музею у Києві5 канал

На частковий обвал у травні міністерство не відреагувало. А вже коли зі стелі посипалися більші шматки, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив: про гроші подбають.

"Уже готуємо документи для виділення коштів на ремонт із резерву Кабміну. Також звернемося з пропозиціями щодо фінансування ще декількох об'єктів, аби запобігти подібним випадкам", – наголосив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

І додає: насамперед візьмуться за ремонт портика, встановлення риштувань та скульптурної групи "Аполлон і музи". На це до кінця року необхідно 30 мільйонів гривень. Але загалом у міністерстві підрахували, що ремонтно-реставраційні роботи музею становитимуть 68 мільйонів гривень. Коли гроші будуть? І коли зайдуть реставратори на об'єкт, міністр не уточнює. Тим часом для музею кожен день простою – це гроші. У середньому за рік мають два мільйони гривень. Заробляють як на лекціях, так і на відвідуванні виставок.

"Тут можна побачити твори і Святославського, харківського художника Васильківського, є твори художників Ткаченка. Це твори, заради яких до України приїжджають поціновувачі з усього світу: із Австралії, Канади, Німеччини. А тепер вони всього цього не побачать навіть якщо доїдуть... музей буде закритий", – зазначила директорка Національного художнього музею Юлія Литвинець.

Обвалюються історичні об'єкти чи пам'ятки архітектури як у столиці, так і в інших містах. От тільки доки вони чекають кошти на реставрацію, поступово перетворюються в руїни. До прикладу, меценати цього ж Національного художнього музею – родина Терещенків – понад століття тому мали у власності палац у Денишах, що на Житомирщині. Нині від тамтешньої будівлі мало що залишилося: вежа, частина стіни і невеликі сходи.

Евеліна Михайленко, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
Перемога над Росією: українка Цуренко в тенісному турнірі у Празі розгромила представницю РФ
Наступний матеріал
"Білорусь в інформаційній заглушці": яка нині ситуація в країні та які настрої людей – включення
Loading...