За пожежу на нафтобазі під Києвом відповідатимуть двоє працівників БРСМ

Це заступник директора, який фактично керував нафтобазою з 2009 року, та інженер.

Відкрито кримінальне провадження за статтею, що передбачає позбавлення волі від 2 до 10 років - деталі слідства повідомив на урядовому засіданні міністр внутрішніх справ. На ньому ж ухвалили рішення про виділення з резервного фонду майже 48 мільйонів гривень на закупівлю нової техніки рятувальникам, ремонт тієї, що обгоріла під час гасіння пожежі, та виплатити кошти сім'ям загиблих - по 200 тисяч, і постраждалим - по 70 тисяч гривень.

"Вся ця нафтобаза і подібні їй належали колишньому міністру енергетики Ставицькому", - стверджує голова СБУ Валентин Наливайченко. Пожежа у Глевасі витягує скелети з шаф колишніх і нинішніх чиновників. Вибух, котрий забрав життя п'ятьох людей, потягне за собою порушення не однієї кримінальної справи, обіцяє міністр внутрішніх справ. Стартували слідчі з безпосереднього керівництва нафтобази.

"Фактичне керівництво нафтобази здійснював Шквира Юрій, який офіційно займав посаду заступника директора. Вчора ця особа було затримана. Також до кримінальної відповідальності притягується інженер Южанин Юрій, який відповідав за безпеку праці та експлуатацію нафтосховищ", - повідомив Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ.

Нині слідство вивчає 4 версії загоряння, що зводяться або до порушення правил безпеки при змішуванні пального з хімічними домішками, або умисного підпалу з метою приховати злочини як керівництва бази, так і чиновників - колишніх і нинішніх, котрі видавали незаконні дозволи на будівництво і покривали роботу нафтопідприємства.

"В 2010 році посадовими особами Міноборони і військової частини було видано дозвіл на незаконне розміщення цієї бази у безпосердній близкості близько 50 метрів до військових складів. Просив би, аби СБУ розпочало розслідування цього факту разом з військовою прокуратруою щодо незаконного погодження розміщення нафтобази поблизу військового обєкту, що могло потягнути за собою безповоротні наслідки", - заявив керівник уряду Арсеній Яценюк.

Прикрити нафтову лавочку міліція намагалася ще торік, стверджує профільний міністр. Зібрала докази незаконного виготовлення А-95-го і віддала Генпрокуратурі.

"У жовтні 2014 матеріали цього виробництва були витребувані колишнім керівництвом ГПУ і відразу внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань про його припинення у зв'язку з відсутністю складу злочину", - повідомив Арсен Аваков.

Наслідки непоміченого прокуратурою у 2014 році складу злочину пожежники гасять вже п'ятий день. Небезпека повторних вибухів існує доти, доки на базі залишаються резервуари з пальним, пояснює керівник ДСНС.

"В цей час осередків відкритого горіння немає. Здійснюється охолодження цистерн і проливка території бази. Ми котролюємо 100% території бази", - заявив Микола Чечоткін.

Заспокоює керівник рятувальників і мешканців області. Мовляв, тиждень пожежі екології не зашкодив.

"За весь час спостережень перевищень допустимих концентрацій рівня забруднення атмосфери повітря не виявлено. Негативний вплив на екологічну ситуацію відсутній", - стверджує Чечоткін.

Очевидно, слова про безпечну екологію прозвучали не надто переконливо. Тому за дорученням одразу після засідання міністр екології разом з санепідемслужбою мав виїхати на місце події. Щоб особисто подихати тим повітрям і переконатися у відсутності в ньому шкідливих речовин.

Ірина Герасимова, "5 канал"

Попередній матеріал
Українці проїхали понад 3 тис. км на переобладнаному під електрокар "Запорожці"
Наступний матеріал
Голова СБУ: Депутатів треба заарештовувати одразу після позбавлення імунітету