@kyivmetrogram / Instagram

Японські компанії можуть допомогти побудувати метро на Троєщину

  Україна продовжить реалізацію великих інфраструктурних проектів національного значення за допомогою пільгових кредитів від Японії.

  Про це йшлося під час зустрічі Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка з Генеральним директором Європейського бюро МЗС Японії Хаджіме Хаяші, повідомляє "Урядовий портал".

  Зубко та Хаяші також обговорили "можливість участі японських компаній у проектах завершення будівництва мосту через Дніпро та будівництва станції метрополітену на Троєщину від станції метро Радужна до станції метро Тараса Шевченка".

  Посадовці обговорили і підтримку Японією реформ в Україні та надання їй необхідної допомоги в рамках співробітництва в Групі підтримки України, створеної на рівні послів країн "Великої сімки" в Києві. Обговорили також можливість проведення консультаційних зустрічей українських міністрів із цією групою, яку очолює Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі, для обговорення питань проведення реформ за конкретними напрямками.

  Зубко наголосив, що не менш важливим напрямом є співпраця в енергетичній сфері, зокрема, впровадження в Україні японських передових технологій "Clean Coal" з покращення ефективності вугільних теплоелектростанцій в Україні: "Ми розраховуємо на успішність реалізації першого проекту із заміни парової турбіни на Трипільській ТЕС".

  Міністр регіонального розвитку України нагадав, що завдяки пільговому кредиту від Японії реалізовується проект з модернізації Бортницької станції аерації.

  Зубко зазначив, що урядом України виділено 63,1 млн грн із Державного бюджету 2016 року, а урядом Японії надано близько $900 млн пільгового кредиту для реалізації цього проекту, що передбачає 0,1% річних, 40 років на повернення кредиту, 10 років пільгового періоду з оплати тіла кредиту. У 2015 році Уряд Японії надав додатковий пільговий кредит Україні у розмірі 300 млн дол. США (друга позика на політику розвитку на здійснення економічних реформ). Також у 2015 році було вирішено виділити 16,6 млн дол. США для відбудови східних регіонів України. Допомога надаватиметься у вигляді безоплатного гранту спільно з МКЧХ, МОМ, ЮНІСЕФ, ПРООН.

  Як повідомляв 5.ua, Японія планує надати Україні кредитну позику на суму $300 млн. 

  Попередній матеріал
  Мінська-3 не існує і, сподіваюсь, не буде – Порошенко
  Наступний матеріал
  Кучма зустрівся із координатором з врегулювання ситуації на Донбасі з боку США
  Loading...