У Києві з'явиться музей радянської окупації

  У КМДА підшуковують місце під новий музей.

  Проект рішення про музей радянської окупації напередодні підтримала на своєму засіданні комісія Київради з питань культури і туризму. Тепер Департамент земельних ресурсів повинен підібрати необхідний майданчик під музей. Про це повідомляє сайт партії "УДАР" з посиланням на заступника голови комісії, члена фракції "УДАР-Солідарність" Валентина Мондриєвського. Депутати хочуть розмістити цей музей на території Національного комплексу "Експо-центр" (ВДНГ). Зараз територія знаходиться в державній власності, тому спочатку треба вирішити процедурні питання.

  Мондриєвський також поінформував про ще одне важливе рішення, яке прийняла сьогодні комісія – залучення інвесторів до розвитку мережі кінотеатрів КП "Київкінофільм". "Серед кінотеатрів, які знаходяться на балансі КП "Київкінофільм" є такі, як "Алмаз", "Пролісок","Молодіжний”, в яких упродовж останніх 10 років не демонструють фільми. Проект рішення, який буде винесений на одну з найближчих сесій Київради, пропонує передати їх на конкурсній основі в оренду для реконструкції і модернізації. Ці кінотеатри можуть стати тематичними, наприклад, дитячими", - пояснив депутат.

  Крім того, комісія розглянула проект по увічненню в назвах вулиць пам'яті відомих людей, які народилися або жили в Києві, наприклад, акторів кіно Ролана Бикова і Борислава Брондукова, артиста балету Сержа Лифаря, а також естрадного співака Олександра Вертинського. Крім того, київська станиця братства ОУН-УПА пропонує назвати деякі столичні вулиці на честь своїх героїв – Романа Шухевича, Степана Бандери, Ярослави Стецько. Вирішили, що всі зазначені пропозиції будуть направлені на комісію з питань найменувань для відповідного опрацювання та реагування.

  Комісія також підтримала ідею надання статусу комунального закладу культури Єврейському музично-драматичному театру ім. Шолом-Алейхема. Депутати надали відповідне доручення Департаменту культури – опрацювати спільно з керівництвом театру зазначене питання з метою визначення кошторису та приміщення для розміщення театру.

  Попередній матеріал
  Рада призначила Грицака на посаду голови СБУ
  Наступний матеріал
  Біля берегів Філіппін перекинувся пором: більше 30 загиблих
  Теги: