facebook /Vitaliy.Klychko

У Києві з Поштової площі вивозили деревину, яка не становить археологічної цінності - КМДА

  На Поштовій площі у Києві триває спорудження захисної монолітної залізобетонної плити, після чого відновляться археологічні роботи на місці знахідки артефактів.

  Про це заявила заступник голови КМДА Ганна Старостенко, коментуючи появу у ЗМІ та інтернеті інформації про знищення екскаваторами давньої вулиці на Подолі, пише "УНІАН".

  "Хочу заспокоїти всіх небайдужих до нашої древньої історії киян – на Поштовій відбуваються роботи, покликані зберегти справжні артефакти. Зведення захисної плити погоджено фахівцями та затверджено профільними структурами і Мінкульту, і КМДА. Щодо деревини, яку вивозили з території площі, за інформацією археологів, вона не становить археологічної цінності та датована XIX століттям і була знайдена минулого року", – зазначила Старостенко.

  За словами заступниці голови КМДА, поки не будуть створені належні умови для збереження мокрого археологічного дерева, найкращим для його збереження є перебування у природних умовах, де грунт виконує консерваційні функції.

  Як зазначає видання, Старостенко також відзначила, що питання збереження безцінних артефактів, знайдених на Поштовій площі, особисто контролює міський голова Віталій Кличко. Над цим важливим питанням зараз працює велика команда фахівців і спеціалістів суміжних професій. Наразі міська влада робить усе необхідне і від неї залежне, аби зберегти артефакти.

  За інформацією Старостенко, досягнуто домовленостей з інвестором: компанія зобов’язалася розробити календарний план будівельних робіт, узгоджений з перспективним планом проведення археологічних досліджень, та виділити додаткові кошти для їхнього проведення і в результаті – створення музейної експозиції на місці знахідок, повідомила.

  Раніше ми повідомляли, що на Поштовій площі в столиці, на ділянці між Річковим вокзалом і Володимирським узвозом, де передбачено будівництво торгового центру, археологи на глибині 7 метрів віднайшли частину вулиці Києва XI-XIII ст.

  Попередній матеріал
  Кількість загиблих від землетрусу в Непалі збільшилась до 750 осіб
  Наступний матеріал
  Квитки на бій боксерів Мейвезера і Пак'яо продають за 140 000 доларів

  Розкопки на Поштовій площі: що чекає на археологічні знахідки?

  Поштову площу у столиці знову обіцяють відновити до Дня Незалежності

  Археологічній пам'ятці на Поштовій площі у Києві досі загрожує знищення через забудову

  На Поштовій площі розкопали шматок Київської Русі XII ст.