ksportal.ru

У Києві презентували проект Плану сталого енергетичного розвитку на 15 років

  Передбачається, що втілення плану наблизить Київ до європейських стандартів споживання енергії.

  У столиці презентували проект Плану дій сталого енергетичного розвитку або Sustainable Energy Action Plan (SEAP). Як повідомляють у прес-службі КМДА, реалізація документу розрахована на наступні 15 років та визначає основні шляхи розвитку теплового господарства столиці.

  Серед основних цілей плану:

  • досягнення зниження потреби в тепловій енергії на опалення;
  • зниження на 40% споживання природного газу в системі теплопостачання;
  • скорочення викидів діоксиду вуглецю;
  • використання альтернативних джерел енергії.

  "План дій сталого енергетичного розвитку матиме важливі соціальні наслідки. Його реалізація дозволить уповільнити зростання вартості комунальних платежів для киян та бюджетної сфери у 2,5 рази. Модернізовані споруди стануть комфортним та надійним житлом, яке зможе слугувати людям ще 50 років. Нарешті ми змінимо зовнішнє обличчя міста. Зробимо його естетичним і привабливим. А в ході здійснення конкретних заходів створимо додатково 90 тисяч робочих місць", - зазначив експерт із енергетики та представник робочої групи Василь Степаненко.

  "Важливе нововведення – перехід до масштабного позабюджетного фінансування, коли залучаються кошти приватних інвесторів та банків. Місто лише фінансує створення проектів або бере участь у програмах співфінансування. Це є виправданим, оскільки раніше усі модернізаційні програми провалювались через те, що практично не фінансувались", - сказав заступник директора офісу економічного зростання, Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Майкл Торреано.

  У КМДА зазначають, що план ініціювали на виконання Європейської Угоди мерів та створили в рамках проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні".

  Як повідомляв 5.ua, з 1 жовтня по 30 квітня включно в Україні діятимуть нові "зимові" тарифи на газ для потреб населення. За спожитий обсяг газу до 200 кубічних метрів на місяць, плата становитиме 3,6 грн за кубометр. За обсяг, спожитий понад 200 кубометрів на місяць, - 7,188 грн за кубометр.

  Попередній матеріал
  Експерт про "СиріяНашаЗемля": це дуже схоже на деструктивні секти і релігійні культи
  Наступний матеріал
  Закон про освіту планують внести до Ради цього місяця – Гриневич
  Теги:
  Loading...