uk.wikipedia.org

У Києві планують демонтувати 79 меморіальних дощок

  Четверту частину цих дощок пропонують передати до музеїв.

  Експертна рада при Департаменті містобудування та архітектури КМДА склала попередній перелік меморіальних дощок, які варто демонтувати відповідно до положень закону про декомунізацію. До переліку внесено 79 об'єктів, зокрема, дошки Георгію Жукову, Надії Крупській, Миколі Щорсу, "Возз'єднання України з Росією". Про це повідомляють у прес-службі КМДА.

  На думку експертної ради, майже чверть дощок із переліку варто направити до музею, як такі, що мають певну історичну чи художню цінність. Подальшу долю інших дощок мають визначити балансоутримувачі будівель. Після остаточного затвердження переліку експертна рада передасть рекомендації щодо демонтажу на розгляд Міністерству культури. У КМДА запевняють, що демонтаж меморіальних дощок не вплине на зміну статусу будівель, на яких вони розміщені.

  Повний перелік меморіальних дощок, які пропонують демонтувати, опублікований за посиланням. Експертна рада також склала перелік плит, які були вже були демонтовані, і перелік меморіальних дощок, що не підпадають під закон про декомунізацію (сюди ввійшли 8 об'єктів).

  Експертна рада була створена відповідно до плану заходів з декомунізації, затвердженого розпорядженням КМДА № 745 від 28 липня 2015 року. До її складу увійшли архітектори, скульптори, історики, представники інституцій, що займаються національною політикою, охороною культурної спадщини, археологією тощо. 

  Нагадаємо, станом на 24 вересня в рамках процесу декомунізації у столиці перейменували 27 вулиць.

  Попередній матеріал
  На Одещині піймали озброєну банду, яка грабувала інкасаторів
  Наступний матеріал
  Кремль визнав можливість теракту на борту А321