upload.wikimedia.org

У Києві перейменують Московський міст і Московську площу

  У Києві прийняли рішення щодо перейменування 16 вулиць, площі та мосту, назви яких пов'язані з комуністичним тоталітарним режимом.

  Про це повідомили у прес-службі Київської міської держадміністрації.

  Члени комісії врахували результати громадського обговорення та підтримали перейменування 16 вулиць. Крім того, ухвалено рішення перейменувати Московську площу на Деміївську, а Московський міст - на честь українського інженера Георгія Фукса.

  Зауважимо, що Фукс є автором Московського мосту, а також Мосту Метро, Московського (Північного) мостового переходу, Південного мосту у Києві та розробника проекту Подільсько-Воскресенського мостового переходу через Дніпро, будівництво якого триває. Крім того, він розробив гнучку (універсальну) технологію будівництва автодорожніх та міських мостів. 

  Члени комісії вже рекомендували Київському міському голові внести відповідне подання про відповідне перейменування до Київської міської ради. Також додатково було розглянуто пропозиції щодо перейменування ще 84 вулиць столиці.

  Зокрема, підтримали перейменування:

  • вулиці Онуфрія Трутенка у Голосіївському районі на вулицю першого ректора Київського університету Михайла Максимовича;
  • частини вулиці Леніна (від вулиці Світлої до повороту) у Дарницькому районі на вулицю видатного українця Назарія Яремчука;
  • вулиці Фрунзе у Деснянському районі на вулицю Сім’ї Ханенків;
  • вулиці Івана Дубового у Дніпровському районі на вулицю Георгія Тороповського, наймолодшого киянина – Героя АТО;
  • вулиці Луначарського у Дніпровському районі на вулицю митрополита Андрея Шептицького;
  • вулиці Гамарника в Оболонському районі на вулицю Квітки Цісик;
  • вулиці Ластовського у Печерському районі на вулицю Степана Ковніра, видатного каменяра, одного з творців Києво-Печерської лаври;
  • вулиці Уборевича Командарма у Святошинському районі на вулицю Академіка Єфремова;
  • вулиці Червонопартизанської у Солом’янському районі на вулицю Братів Зерових;
  • вулиці Шаумяна у Шевченківському районі на вулицю Сергія Параджанова.

  Крім того, члени комісії підтримали перейменування вулиці Серафимовича у Дніпровському районі на вулицю Івана Миколайчука. Найближчим часом на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації розпочнеться громадське обговорення цих перейменувань.

  Як повідомляв 5.ua, станом на 3 вересня 2015 року у КМДА повідомили про перейменування 13 вулиць, проспекту і площі. Зокрема, вулиця Щорса стане вулицею Євгена Коновальця, вулиця Панфіловців - вулицею Добровольчих батальйонів, а площа Дзержинського - Либідською площею.

  Попередній матеріал
  Яресько: з 1 січня 2016 року оподаткування зарплат може знизитися вдвічі
  Наступний матеріал
  Мінімальна заробітна плата оподатковуватися не буде - Яресько
  Теги:
  Loading...